moon phases

Isiksusetüüp Kuu faasi järgi

Tänapäeval on enim populaarsust kogunud päikesemärgi astroloogia, kuna seda on enda sünnikuupäeva järgi kõige lihtsam kindlaks teha. Päike ongi oluline, sest Päikeseta ei oleks elu Maal, kuid see on samavõrd oluline ka astroloogias, kuna Päike näitab seda, millisena me ennast näeme, kes me tahame olla ja mille poole püüdleme. Kuid teisest küljest peegeldab selline määratu huvi päikesemärkide vastu ka ühiskonda, kus me elame. Soosingusse on tõusnud Päikesega seostuvad omadused – suurenenud on huvi iseenda vastu, rõhutatakse individuaalsust ja enda ego, otsitakse väljundeid enda teadlikkuse ja loovuse väljendamiseks. Seeläbi  asetatakse oma mina rohkem esiplaanile ja kollektiivne heaolu on muutunud teisejärguliseks.

Samas on inimesi, kes ei haaku nii hästi oma päikesemärgi kirjeldusega. See võib olla tingitud sellest, et need, kes on sündinud öisel ajal (peale päikeseloojangut ja enne päikesetõusu), tunnevad suuremat tõmmet hoopis enda kuumärgi poole. Kuumärkidest räägin lähemalt aga mõnes teises artiklis.

Kuu faas on aga kombinatsioon Päikese ja Kuu paiknemisest teineteise suhtes ja see mõjutab kõiki. Ka päikesemärgi kirjeldust ja seeläbi ka vastavaid isiksuseomadusi mõjutab see, kuidas Kuu paikneb Päikese suhtes. Seega teades, milline oli Kuu faas Sinu sünnihetkel on Sul võimalik saada holistilisem ülevaade enda olemusest – Päike näitab tavaliselt meie maskuliinsemaid omadusi, mis on väljapoole suunatud, ja Kuu meie feminiinsemaid omadusi, mis on pigem sissepoole suunatud ja pole kõigile näha. Üheskoos annavad nad kirjelduse tervikust, nii nagu yin ja yang moodustavad ühtse sümboli.

Kuu faasid

Erinevad Kuu faasid mõjutavad meie isiksust ja isiklikku tähelepanu elus. Neid faase võib võrrelda taime elutsükliga, kus mulda pistetud seemnest kasvab elujõuline, õitsev ja viljakandev taim, mis ajapikku närbub kuni lõpuks saab taas üheks mullaga.

kuu faasid

  • Kuu loomine (Kuud ei ole näha)
  • Noorkuu
  • Kuu esimene veerand (poolkuu)
  • Kasvav Kuu
  • Täiskuu (Kuu Maale nähtav osa on täielikult valgustatud)
  • Kahanev Kuu
  • Kuu viimane veerand (poolkuu)
  • Vanakuu

Kuu faasid muutuvad tsükliliselt. Kuu tsükli kogupikkus sodiaagirattal on 360 kraadi ja tegelikkuses võtab see aega umbes 29,5 päeva. Iga faas on sodiaagirattal pikkuskraadides täpselt 45 kraadi ja kestab umbes 3,5 päeva.

Kuidas arvutada Kuu faasi enda sünnihetkel?

Kõige lihtsamini saab selle teada loomulikult enda sünnikaardist. Viimase koostamiseks võid kasutada mõnda internetisaiti, kus pakutakse tasuta sünnikaardi koostamise võimalust: näiteks astro.com või astro-seek.com. Enamus sellistest lehtedest pakub ka võimalust, kus erinevaid kaardi elemente tõlgendatakse eraldiseisvalt lahti (aga soovitan siinjuures meeles pidada, et need tõlgendused kehtivad ainult üksikute detailide kohta ega ole omavahel holistiliselt seotud ning ei arvesta vastuolusid või põhiteemasid, mida kogenud astroloog oskab omavahel siduda). Sünnikaardi saamiseks võid lisaks loomulikult pöörduda ka astroloogi poole. Väikese arvutamisega võid enda sünnikuupäeval olnud Kuu faasi tuletada ka Kuu faaside kalkulaatorist, mis näitab ära nelja peamise Kuu faasi ajad maailmaaja (UT) järgi. Igaks juhuks tasub meeles pidada, et Kuu liigub kiirusega 0,5 kraadi tunnis ehk ööpäeva jooksul koguni 13 kraadi. Seega kui Sa enda sünnikellaaega ei tea, siis võib kuupäeva järgi kehtida ka kahe erineva Kuu faasi kirjeldus.

NB! Kui arvutad Kuu faasi sünnikaardi järgi, siis pea meeles, et sodiaagiring kulgeb sünnikaardil vastupäeva. Seega Kuu paiknemist Päikese suhtes tuleb arvutada vastupäeva liikudes. Lisaks pane tähele, et iga sodiaagimärgi pikkus on 30 kraadi.

Kasvav või kahanev Kuu

Erinevate Kuu faaside ajal sündinud inimeste iseloomu aitab mõista see, kuidas Kuu suurendab valguse hulka, mida ta Päikeselt peegeldab ja kuidas peale täiskuud seda vähendab. Sellest tingitud valguse muutus aitab lahti mõtestada ka vastava faasi ajal sündinud inimese loomust.

Inimesed, kes on sündinud ajal, mil Kuu hakkab looma ja kasvama (valgustatud on Kuu parempoolne osa), on seotud erinevate kasvu-, arengu- ja asutamisprotsessidega. Need on inimesed, kes on osalejateks või asutajateks uute struktuuride, süsteemide ja mõttekoolkondade loomisel.

Inimesed, kes on aga sündinud ajal, mil Kuu hakkab kahanema ja valgust kaotama (valgustatud on Kuu vasakpoolne osa) on seotud süsteemide või struktuuridega, mis on vanad või vajavad uuendusi ning nemad toimivad muutuste vahendajatena. Kuu kahanemise tsükkel on seotud vabanemise ja tagasitulekuga – Kuu muutub järjest tumedamaks ja valgustab seni, kuni teda lõpuks pole enam näha.

Isiksuse tüübid vastavalt Kuu faasile

Kuu loomine

Päikese-Kuu vaheline nurk: 0-45 kraadi

Taime elutsükli osa: seeme istutatakse mulda, seeme on maa all

Selles Kuu faasis sündinud inimesed hoiavad pigem rambivalgusest eemale. Nad on küll täis energiat ja entusiasmi, kuid eelistavad pigem oma tegemised enda teada jätta. Nii nagu seeme, mis alustab elu mulla all, kus teda näha pole, aga kus ta sellegipoolest areneb ja kasvab, nii on ka „nähtamatu“ Kuu ajal sündinud inimeste elud sõna otseses mõttes teiste silmade jaoks peidus. Nende inimeste elus toimub alati palju, kuid see ei tähenda, et teised sellest kõigest teaksid.

Kuna see on Kuu esimene faas, siis tõmbab neid inimesi uute alguste poole. Olemuselt on nad elavad ja energilised ning neile meeldib alustada uusi projekte, käivitada värskeid ideid ja püüda uusi kogemusi, aga neil puudub püsivus neid lõpuni viia. Pidev soov värskete kogemuste ja uute võimaluste järele tingib tõenäoliselt selle, et nendel inimestel on palju erinevaid huvisid ja hobisid. Just seetõttu kipub ka nende energia liigselt hajuma, sest neil on üheaegselt liiga palju asju käsil.

Oma olemuselt on Kuu loomise faasis sündinud inimesed pisut lapsepärase ja süütu (kohati isegi naiivse) olekuga ning alati põnevil. Nad kipuvad olema impulsiivsed ning tegutsema pigem sisetunde ajel kui läbimõeldud praktiliste otsuste põhjal.

Suhtumise poolest võivad nad olla subjektiivsed ja teiste poolt kergesti mõjutatavad, kuid samas täis julgust ja enesekindlust, julgedes ette võtta seda, mida keegi teine ei julgeks ja minna sinna, kuhu teised kunagi ei tihkaks.

Omamoodi ümbritseb neid ka teatav salapära, nad kipuvad olema oma tegemistega ise nii hõivatud ega pane teisi inimesi ise tähele ning võivad seega jätta teistele pisut salapärase mulje.

Suhete vallas kalduvad Kuu loomise faasis sündinud inimesed leidma püsivad elupartnerid hiljem kui näiteks täiskuu ajal sündinud. Armastuses võtavad nad pigem rahulikult ega lepi tavaliselt „esimese ettejuhtuvaga“ ning on valmis ootama ja otsima kaaslast, kellega nad päriselt sobivad.

Noorkuu

Päikese-Kuu vaheline nurk: 45-90 kraadi

Taime elutsükli osa: seeme idandub ja hakkab tärkama

Selles faasis hakkab taim tärkama. Ta ajab ennast maa seest välja, justkui uudishimulikult katsetades ja uurides, mis seal teisel pool olla võib. See kehtib ka noorkuu faasis sündinud inimeste kohta.

Nad pakatavad samamoodi energiast ja uudishimust nagu Kuu loomise faasis sündinud inimesed, kuid on pisut ettevaatlikumad ega hüppa pea ees tundmatusse vette. Enne uue projekti või idee kallale asumist võtavad nad aega tausta uurimiseks ja teemaga lähemalt tutvumiseks. Kuu loomise faasi pime kiirustamine ja meeletu teadmisjanu on siin ühendatud omamoodi teadlikkuse ja ettenägelikkusega.

Teisest küljest võivad aga selles faasis sündinud inimesed kogeda elus ka mõningaid väljakutseid. Nii nagu seemne tärkamine mullast on omamoodi takistusest läbi tungimine, nii võib ka selles Kuu faasis sündinud inimestele vahel tunduda, et elu on justkui takistusi täis.

Noorkuu faasis sündinud inimesed on loomingulised. Oma energiat kasutavad nad teadlikult ja suunavad seda konkreetsete eesmärkide suunas. Olemuselt on nad uudishimulikud ja elavad justkui pidevas ootusärevuses, et midagi uut on kohe tulemas või juhtumas. Nende väljakutseks ongi suunata seesama ootusärevus või kärsitus sihipärasesse tegevusse.

Kuu esimene veerand

Päikese-Kuu vaheline nurk: 90-135 kraadi

Taime elutsükli osa: kasv kiireneb, seemikust kasvab tugev taim

Kuu esimene veerand on Kuu tsükli esimene kriitiline punkt ja sel ajal sündinud inimesi kirjeldab teatav sisemine pinge või pisut närviline energia. Selline sisemine pinge ja isegi viha tuleks teadlikult kanaldada mõnda füüsilisse tegevusse või sporti.

Nii nagu Kuu, mis hakkab selles faasis aina rohkem valgust koguma ja silma paistma, nii on ka Kuu esimese veerandi ajal sündinud inimesed kirglikud, enesekindlad ja loomu poolest riskeerijad.

Nad on kiired reageerijad erinevates olukordades, kuid vahel tundub, et nad tegutsevad lihtsalt selleks, et õigustada enda väärtust teiste silmis (kuna nad võivad tunda, et nad pole piisavalt väärt) ja et neil on maailmale vaja midagi tõestada. See muudab nad suurepärasteks juhtideks, kuna nad on alati valmis väljakutsed vastu võtma. Selliste omadustega inimesed on väga osavad kriisides tegutsejad, neil on tugev tahtejõud ning nad suutelised ka keerulistes olukordades hästi toime tulema ja selgelt kaalutletud otsuseid vastu võtma. Nende jaoks ongi elu justkui väljakutse ning nad lausa naudivad erinevate probleemide ja kriiside lahendamist. Kuu esimese veerandi inimesed on ambitsioonikad, sisemiselt motiveeritud ja iseseisvad. Omamoodi on nad ka kangekaelsed – kui nad on midagi ette võtnud, siis on neid raske peatada. Sihikindlus on nende peamine tugevus.

Neil võib olla aga kalduvus pessimistlikule suhtumisele ning nad võivad käega lüüa enne, kui nad üldse millegagi alustavad. Samuti võivad nad kalduda eskapismile ja eraklikkusele, kuna argielu tundub liiga koormav. Seega võib neil olla kalduvus otsida väljapääsu reaalsusest kas läbi virtuaalreaalsuse või lihtsalt unistustes elades ja uneledes.

Kasvav Kuu

Päikese-Kuu vaheline nurk: 135-180 kraadi

Taime elutsükli osa: moodustuvad pungad, hakkavad arenema viljad

Kasvava kuu faas räägib enesearengust ja täiuslikkusest, mis on sümboolselt sarnane taimele, kes valmistub näitama maailmale oma ilu ja väärtust oma kaunite õite ja kantavate viljade kaudu. Selles Kuu faasis sündinud on teravalt teadlikud sellest, kui oluline on planeerimine ja korraldamine. Kasvava Kuu faasi ajal sündinud inimeste jaoks on oluline pühendada aega isiklikule arengule ja kasvule. Nad püüavad iseendast võimalikult palju teada saada, et kõigis eluvaldkondades edasi areneda ja silma paista. Nende elu läbivaks teemaks ongi pidevalt muuta paremaks oma eluviisi, tööd ja suhteid, püüeldes sel moel täiuslikkuse poole. Selline põhjalikkus näitab, et neile meeldib, kui asjad on tehtud hästi ja korrektselt.

Selle Kuu faasi isikud on täpsed ja seavad kõike kahtluse alla. Nad on väga loovad, kuid mitte impulsiivsed, ja otsivad uusi viise eneseväljenduseks, kasutades seda enda järjepidevaks täiendamiseks. Nad kipuvad analüüsima nii ennast kui teisi, püüdes teada saada, mis kedagi motiveerib ja tegutsema paneb. Kuna nad on usinad ennast pidevalt arendama, siis tuleb nende elus ette perioode, kus nad püüavad intensiivselt oma oskusi edasi arendada, kasutades selleks ka mõne mentori või oma ala meistri abi ja nõuandeid.

Täiskuu

Päikese-Kuu vaheline nurk: 180-225 kraadi

Taime elutsükli osa: lilled õitsevad, viljad valmivad

Sümboolselt on selles faasis saanud taim nö küpseks ja jõudnud oma elukaare tippu – lilled õitsevad ja viljad valmivad. Aeg elada ja särada kogu oma hiilguses, mida tähitab ka Kuu säramine kogu tema hiilguses. Täiskuu faasis sündinud isikud elavad tavaliselt täisväärtuslikku elu, mida rikastavad mitmesugused kogemused.

Kuna Kuu saab särada tänu Päikesele, peegeldades tema hurmavat valgust, siis on ka täiskuu ajal sündinud inimestel tunne, et nad saavadki tõeliselt särada siis, kui neil on keegi, kes neid särama paneb. See tähendab, et nad on kogu elu suhete otsingul, tõmmates ligi ja otsides partnereid, et õppida ja areneda läbi suhete. Just suhetes leiavad need inimesed oma elus tähenduse ja rahulduse. Olulise partneri leidmine, olgu see isiklik või äriline partner, käivitab nende elus suuri arenguid võimaldavaid perioode.

Oma olemustelt võivad nad olla vastuolulised, justkui ühe mündi kaks erinevat külge – ühel hetkel emotsionaalsed, järgmisel hoopis kaalutlevalt ratsionaalsed. Seetõttu võivad nad tõmmata ligi endale vastanduvaid isikuid ning täiskuu faasi inimeste elukestev ülesanne ongi õppida tegema koostööd inimestega, kes on neist erinevad.

Kahanev Kuu

Päikese-Kuu vaheline nurk: 225-270 kraadi

Taime elutsükli osa: viljad ja seemned langevad, lilled tuhmuvad

Kahaneva Kuu faasis on taim ületanud oma elukaare tipu. Sügis hakkab lähenema ja aeg on lubada õitel tuhmuda ning langetada viljad (seemned). Nii nagu taim muutub taas üheks mullaga ja annab tagasi oma osa maapinda, nii on ka selles faasis sündinud inimeste elu peamiseks ülesandeks anda teistele inimestele ja ühiskonnale tagasi. Näiteks võivad kahaneva Kuu faasis sündinud inimesed olla seotud mingil moel õpetamisega või siis tegelevad nad mõne olulise sõnumi levitamisega ühiskonnas. Nad võivad olla aktiivsed ühiskondlikes teemades, kas kirjutades neist või uurides neid põhjalikumalt. Selle Kuu faasi inimeste eesmärk on olla hetkes ja nautida seda. Nende jaoks on oluline õppida teadlikkust just käesolevas hetkes, sest miski ei kesta igavesti.

Kahaneva Kuu faasi inimesed ei ole traditsioonilised ega tavalised, pigem vastupidi, nad kipuvad rikkuma traditsioone. Nende ülesandeks on talluda sisse oma rada ja leida oma tee, mitte kõndida kellegi teise jälgedes. Nii nagu taim levitab oma seemneid, nii on ka selles faasis sündinud inimeste ülesandeks levitada maailmas oma sõnumit kõikvõimalike vahendite abil. Nad tahavad jagada oma olulisemaid ja väärtuslikumaid kogemusi ja teadmisi ning nad on valmis võitlema selle eest, millesse nad usuvad. Negatiivse poole pealt võib selles faasis sündinud inimestel olla kalduvus fanatismi või mentaalsetesse häiresse.

Kuu viimane veerand

Päikese-Kuu vaheline nurk: 270-315 kraadi

Taime elutsükli osa: lehed on küpsed, hakkavad värvi muutma

Taime elutsükli selles faasis muudavad lehed värvi ja hakkavad langema ning puu hakkab tasapisi raaguma. Kuu viimasel veerandil sündinud inimesed on valmis muutusteks ega hoia vanast kinni, nii nagu taim ei hoia oma lehti kinni, vaid läheb muutustega kaasa. Selle faasi isikute jaoks on olulised tähendus ja eesmärk. Tihti on nende keskeaperiood (kolmekümnendate eluaastate lõpust kuni viiekümnendate alguseni) täis suuri muutuseid, mida käivitavad üldjuhul mõned välised põhjused. Sel perioodil teevad varem konservatiivse ellusuhtumisega inimesed üpriski dramaatilisi nihkeid oma elus ning järgivad alternatiivseid eluvalikuid, et jätkata elu, mis on kooskõlas nende isikliku filosoofiaga.

Selliste suurte muutuste põhjust ei pruugi aga mõista sõbrad, pereliikmed ja kolleegid, kellele tundub mõistusevastane ja kummaline jätta maha juba ülesehitatud elu, et alustada midagi täiesti uut. Liikudes eluteel edasi, on nende jaoks oluline järgida oma sisemist veendumust ja tegutseda sellele vastavalt. Seetõttu hindavad nad pidevalt vanu mustreid ja struktuure ümber ning võivad elu jooksul suunda muuta. Paljud neist on katkestanud mingil hetkel oma elus sidemed selle kultuuri või kogukonna uskumustega, milles nad üles kasvasid.

Oma tegutsemistes kipuvad nad olema rutakad ja kiireloomulised, justkui nad teaksid, et nad ei jätka kogu elu sama rada. Kahaneva Kuu faasi inimesed suudavad kergelt ühendada instinktid loovusega. Negatiivse poolt pealt ei talu need inimesed hästi kriitikat ja võivad olla oma suhtlemisviisis domineerivad.

Vanakuu

Päikese-Kuu vaheline nurk: 315-360 kraadi

Taime elutsükli osa: lehed langevad, taim kas sureb loomulikult või tõmbub tagasi maapinda

Vanakuu ajal sündinud inimesi võib võrrelda erakutega. Selles viimases faasis läheb puu puhkeseisundisse, lehed langevad maapinnale ja puu on raagus – paljas, viljatu ja vaikne, kuni järgmise kevadeni. Vanakuu faasis sündinud kogevad selles elus asjade lõpule viimist. Olulised suhted on mõeldud eelmiste elude karmaliste ülesannete lahendamiseks ja lõpuleviimiseks. Sellised karmalised sidemed viivad aga paljude lühikeste ja intensiivsete suheteni. Selle Kuu faasi inimesed kipuvad olema lahkuminekutes liiga head.

Neile meeldib üksindus ja nad naudivad vaid väheste valitud inimeste seltskonda. Omaette olemise aeg on nende jaoks oluline enda sisemaailma peegeldamiseks ja läbitöötamiseks.

Vanakuu ajal sündinud inimestele on oluline spirituaalsus ja elu suurte küsimuste üle mõtisklemine. Nad on psüühiliselt tundlikud ja mõnedel neist võivad olla ka spirituaalsed võimed. Nad on targad ja keerulised visionäärid, kes näevad kaugemale lähituleviku nõudmistest. Nad on siin selleks, et lahendada varasemate elude kogemusi.

Selles faasis sündinud inimesed on oma olemuselt vaiksed, tagasitõmbunud ja vastupidavad. Edu kogevad nad elu hilisemas pooles ja on tihti üksiklased.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et