Kaalud
2023

jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

kaalud tähtkuju

Kaalud

Marss liigub Kaksikutes kuni 25. märtsini, kus ta on olnud juba viimased 4,5 kuud. Retrograadis on Marss aga veel kuni 12. jaanuarini. Seni kuni Marss on veel retrograadis võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem, valmis võitlema ja võistlema, samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, impulsiivsust ja viha.

Marss liigub märtsi teise pooleni Sinu 9. majas. Võid tunda suuremat vajadust minna reisima või hakata midagi uut õppima. Kui muidu pead õppimist tüütuks või aeganõudvaks, siis Marsi transiidil Sinu 9. majas suudad selleks leida kindlasti vajaliku motivatsiooni (muidugi kui Sa üldse tahad midagi uut õppima hakata). Sel perioodil naudid uute asjade avastamist, leiad inspiratsiooni võõrastest kultuuridest ja võida tunda isegi ahvatlust hakata uut keelt õppima. Võid avastada enda jaoks ka mõne uue filosoofilise või religioosse suuna või köidab Sinu tähelepanu hoopis astroloogia. Reisimisel tasub ettevaatlikum olla, eriti Marsi retrograadi ajal, kuna võid sattuda kergemini õnnetustesse. Mõnel Kaalude märgi esindajal võib ette tulla ka konflikte õppejõududega või läheb tuliseks vaidluseks filosoofilistel või religioossetel teemadel. Tunned suuremat vajadust seista enda tõekspidamiste eest, isegi kui Sa tavaliselt naljalt enda arvamust igaühele pakkuma ei lähe. 

Saturn on viimased 2,5 aastat liikunud oma koduses Veevalaja märgis, kuid 7. märtsil liigub Saturn Kaladesse, kuhu ta jääb järgmiseks peaaegu 4 aastaks. Selles valdkonnas pead nägema rohkem vaeva või on vajalik rohkem aega ja energiat panustada või pead õppima selles vallas suuremat vastutust võtma. Samas võid kogeda ka rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke (eriti kui oled sündinud öösel). Pea aga meeles, et Saturn ei soovi halba, vaid tahab meile lihtsalt õpetust jagada ja testib meid, et õpiksime ütlema „ei“ ja enda eest seisma.

Märtsini liigub Saturn veel Sinu 5. majas, kus ta on olnud juba viimased 2 aastat. Kohtamisteks ja romantilistest suheteks pole see tõenäoliselt kõige soodsam aeg. Võid kogeda takistusi suhetes – näiteks omavahelise geograafilise distantsi tõttu (kaugsuhte näol) või sekkub suhtesse keegi teine. Saturn 5. majas võib tuua ka takistusi pisipere planeerimisel või siis vastupidi, saad just lapsevanemaks, mis sunnib Sind võtma rohkem vastutust. Kuna see maja on seotud ka loomingulisusega, siis tegeled tõsisemalt oma hobidega ja panustad neisse rohkem aega, võimalik, et just sel ajal paned idanema mõned seemned, mis võivad Sulle tulevikus kasuks tulla. Vahel võib Saturn mõjuda aga täieliku tujurikkujana ning koged hoopis probleeme inspiratsiooni leidmisel. Võid olla tavapärasest tõsisem ja Sul on keeruline olla mänguline ja seikluslik ning tunda elust rõõmu.

Saturn liigub märtsis Sinu 6. majja, viies fookuse töö ja tervisega seotud teemadele. Saturn selles majas võib tuua tervisega probleeme, seega on see aeg uute harjumuste kujundamiseks, et tagada endale tugevam tervis. Soovitatav on vaadata üle oma toitumine või alustada uue treeninguga. Tööalaselt võid kannatada sel perioodil madalama enesehinnangu all ja võid kogeda pettumust, et Sa pole jõudnud sinna, kuhu oleksid soovinud jõuda. Ära heida meelt, sest see ongi aeg teha meelekindlalt tööd ja hoida pilk tuleviku suunal, sest alles tagasi vaadates võid mõista, et just sel perioodil panid idanema seemned, mis aitavad Sul jõuda tulevikusaavutusteni. Töö, mida sel perioodil teed ja harjumused, mida kujundad mõjutavad ka Sinu tulevast edu.

Pluuto hüppab 2,5 kuuks Veevalajasse (23. märts kuni 11. juuni), lubades meil piiluda tulevikku ja näidates esimesi märke sellest, milliseid teemasid ta hakkab meie elus transformeerima järgmisel 20 aastal, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Pluuto kisub meid mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib meid silmitsi seisma tõelisusega tema täielikus alastuses. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et me saaksime kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas.

Pluuto hüppab sel kevadel viivuks Sinu 5. majja, mis on seotud laste, romantiliste suhete, mängude ja lõbu ning seksiga. Võid juba 2023. aasta kevadel kogeda suuri muutuseid nendes teemades, eriti kuna Saturni tumedus ja tõsidus kergitab oma raske koorma sellelt majalt (Saturn liigub märtsis järgmisse, 6. majja). Kui Pluuto ei puuduta aga mõnda olulist punkti Sinu sünnikaardis, siis hakkad tema mõju tundma alles siis, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Pluuto intensiivistab neid teemasid, millises majas ta paikneb. Seega Pluuto transiit ei pruugi alati kaasa tuua suuri muutuseid, vaid hakkad tegelema mõne selle maja temaatikaga süvitsi ja põhjalikult. See võib endas kätkeda transformatsiooni läbi lapsevanemarolli või läbi seksuaalse vabanemise. Lapsevanemana pead tõtt vaatama kontrolli ja võimutemaatikaga – kas kontrollid enda last liiga palju, millal anda talle piisavalt vabadust ise otsustada, kuidas seada piire, aga olla ikka hooliv ja armastav. Romantilistesse suhetesse võib see transiit tuua Sinu enda või partneri poolt liigset armukadedust ja klammerdumist ning võib olla kalduvus sattuda ebatervislikesse suhetesse, et õpiksid seadma piire ega laseks nendest üle astuda.

Jupiter liigub Jäära märgis mai keskpaigani. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda.

Jupiter liigub aasta esimestel kuudel Sinu 7. majas, mis toob Sulle õnne ja optimismi partnerlussuhetes. Kui oled vallaline, siis just nüüd on hea aeg kohata kedagi erilist. Kui oled aga suhtes, siis võib see viia suhte uuele ja veel paremale tasandile – kas läbi kihlumise, kokkukolimise, abiellumise või lihtsalt lähedustunde suurenemise. Klientidega töö puhul võib suureneda teenust soovivate klientide hulk. Õnnetähe all kulgevad ka ärilised partnerlussuhted, seega kui oled huvitatud kellegagi koos näiteks ettevõtte loomisest, siis Jupiteri transiidil selles majas sujub teie omavaheline suhtlus ja koostöö vägagi hästi.

Jupiter liigub aasta teises pooles (alates 16. maist) Sõnni märgis.

Aasta teises pooles liigub Jupiter Sinu 8. majas, tuues Sulle küllust ja häid võimalusi teiste inimeste rahade majas. Võib juhtuda, et saad ootamatu laenutagastuse pereliikme, sõbra või partneri kaudu või saad hoopis kindlustusraha, maksutagastuse või päranduse. Juhul kui oled plaaninud laenu võtta, siis nüüd on selleks soodne aeg. Samas võib Jupiter tuua sissetulekute suurenemist mitte otseselt Sulle, vaid hoopis Sinu partnerile. See transiit on suurepärane aeg ka erinevate „tabuteemade“, nagu maagia, astroloogia, okultism või esoteerika, õppimiseks. Või hoopis psühholoogia õppimiseks või iseenda psühholoogiliste sisedilemmade lahendamiseks ja hingeliseks tervendamiseks.

Sel aastal ootab ees ka Veenuse retrograad Lõvis – tavaliselt läbib Veenus ühe märgi umbes kuu ajaga, mistõttu me tunneme tema mõju kindlas eluvaldkonnas vaid lühikest aega. Retrograadis olles jääb ta ühte märki aga pikemalt – ligikaudu 4 kuuks. Veenus liigub Lõvisse 5. juunil ja jääb sinna 9. oktoobrini, tuues meile harmoonilisemad suhted ja täites meie elu ilu, armastuse ja naudingutega. Eriti meeldiv on Veenuse transiit öisel ajal sündinutele. Veenuse retrograad (23. juuli kuni 4. september) viib meid aga osaliselt tagasi minevikku, sest iga 8 aasta järel jõuab Veenus oma tsükliga samasse punkti, kus ta oli 8 aastat tagasi – seega võib ta sel korral tuua uuesti päevakorda teemad, mis olid aktuaalsed meie elus 2015. aastat suvel või toob ta uuesti meie ellu inimesed sellest ajast. Selleks, et saaksid üle vaadata, kas oled teinud õiged otsused ja saad südamerahus edasi liikuda või on jäänud midagi õppimata või pole Sa siiani suutnud millestki/kellestki lahti lasta, et saaksid lahtised otsad kokku sõlmida.

Lõvi valitseb Sinu sünnikaardis 11. maja ja Veenuse transiit selles majas lubab Sulle harmoonilisemaid suhteid sõprade ja erinevate gruppidega. Võid tunda soovi olla teistele meele järele, kuid samas ei tohiks Sa ka ennast ära unustada. Suurepärane aeg sotsialiseerumiseks ja seltskondlikeks üritusteks, sealhulgas tööalastel konverentsidel osalemiseks ning uute sidemete ja suhete loomiseks. Veenuse retrograadi ajal võid oodata aga mõne vana sõbraga suhte soojendamist või kerkib taas päevakorrale mõni sündmus või temaatika, mis võis olla aktuaalne 8 aastat tagasi (2015. a suvel).

Sel aastal on märki vahetamas ka Kuu sõlmed. Kui siiani on nad liikunud ligikaudu 1,5 aastat Sõnnis ja Skorpionis, siis nüüd liiguvad nad Jäära ja Kaaludesse. Varjutuste perioodid toovad meie ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata meid käima mööda rada, mida meie hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset aprillis/mais Jäära ja Skorpioni märgis. Teine varjutuste tsükkel toimub oktoobris Kaalude ja Sõnni märgis.

Varjutused on eelmise aasta jooksul toimunud Sinu rahamajades (2. ja 8. maja). Need teemad jätkuvad veel sel aastalgi. On oodata ümberkorraldusi ja muutuseid seoses enda või partneri sissetulekute teenimisega. Pole välistatud ka pärandusteemadega tegelemine. Sel aastal liiguvad varjutused Sinu enda ja partnerlussuhetega seotud majadesse (1. ja 7. maja) ning tugevamalt hakkad nendes toimuvaid teemasid tundma oktoobris ja need teemad jätkuvad ka järgmisel aastal. Võid kogeda suuri muutuseid olemasolevas suhtes, näiteks läbi mingi eluetapi lõppemise ja suhte liikumise järgmisele tasandile või kui suhe ei ole rajatud stabiilsele vundamendile, siis võib see periood kutsuda esile ka suhte lagunemise. Võid kogeda elusündmusi, mis muudavad Sind ennast ja seda, kuidas ennast maailmale näitad.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et