Ambur
2023

jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

ambur tähtkuju

Ambur

Marss liigub Kaksikutes kuni 25. märtsini, kus ta on olnud juba viimased 4,5 kuud. Retrograadis on Marss aga veel kuni 12. jaanuarini. Seni kuni Marss on veel retrograadis võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem, valmis võitlema ja võistlema, samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, impulsiivsust ja viha.

Marss liigub aasta esimestel kuudel Sinu 7. majas, mil oled hõivatud partnerlussuhete teemaga. Võid olla rohkem huvitatud flirtimisest või naudid kirepuhangut olemasolevas suhtes. Marsi retrograadi perioodil on suurem oht vaidlusteks ja konfliktideks partneriga (olgu ta romantiline või äriline partner). Tegelikult võiks öelda, et see oht on olemas terve selle aja, kui Marss liigub Sinu 7. majas. Kaldud kergemini ärrituma ja võid sääsest elevandi teha. Või siis tundub Sulle, et millegipärast tahavad kõik Sinuga tüli norida. Oled valmis enda eest seisma, kuid arvesta tagajärgedega, sest tülide klaarimine ei lähe sel perioodil kergelt. Võid tunda lausa vajadust olemasolevad sidemed läbi lõigata ja liikuda eluga edasi uues suunas (see oht võib tabada pigem päevasel ajal sündinuid). Kui aga suhete valdkonnas oled soovinud midagi muuta, siis just nüüd on aeg otsustavaks tegutsemiseks.

Saturn on viimased 2,5 aastat liikunud oma koduses Veevalaja märgis, kuid 7. märtsil liigub Saturn Kaladesse, kuhu ta jääb järgmiseks peaaegu 4 aastaks. Selles valdkonnas pead nägema rohkem vaeva või on vajalik rohkem aega ja energiat panustada või pead õppima selles vallas suuremat vastutust võtma. Samas võid kogeda ka rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke (eriti kui oled sündinud öösel). Pea aga meeles, et Saturn ei soovi halba, vaid tahab meile lihtsalt õpetust jagada ja testib meid, et õpiksime ütlema „ei“ ja enda eest seisma.

Märtsini liigub Saturn Sinu 3. majas, kus ta on olnud juba viimased 2 aastat. See Saturni transiit võib tuua Sulle tagasilööke ja takistusi suhtlemises, võid tunda, et Sind ei mõisteta või mõistetakse valesti või kannad seda üle teistele ja Sul on raske teistest aru saada. Samas võid sel perioodil lihtsalt rohkem endasse tõmbuda ja eelistad mitte suhelda. Tühjast-tähjast ja ilmast rääkimine ei ole sel ajal kindlasti Sinu teema ja niisama suusoojaks Sa oma hingeõhku raiskama ei hakka. Kaldud selle Saturni transiidi ajal küünilisusele, kuid samas toob see aeg välja Sinu analüütilise ja kriitilise mõtlemisoskuse ning arendad sel perioodil mingil moel enda kirjutamisoskusi. On oht, et lühikeste reisidega (kuhu jõuad autoga) võib esineda takistusi ja teekond ei kulge viperusteta, isegi kui oled enne põhjalikult planeerinud.

Saturn liigub märtsis Sinu 4. majja, mis on seotud peamiselt koduse olukorra ja vanematega. Saturni transiidil selles majas pead võtma rohkem vastutust nendes teemades või siis toob ta Sulle takistusi selles vallas. Näiteks pead Sa hakkama hoolitsema enda vanema(te) eest või mingil moel neid rohkem elus toetama. Sel perioodil võib Sinu läbisaamine vanematega olla konarlik ja võimalik, et pead läbi töötama mingeid lapsepõlveteemasid (ka traumasid), mis on Sulle sügava jälje jätnud. Võid pidada seetõttu vajalikuks minna psühholoogilisele nõustamisele. Võib ka juhtuda, et just sel ajal toimuvad muutused koduses elukorralduses, nt kolid partneriga kokku või hoopis lahku, ning pead emmal-kummal moel õppima kas oma ruumi jagama ja see on Sinu jaoks raske või pead hoopis õppima ise hakkama saama. 

Pluuto hüppab 2,5 kuuks Veevalajasse (23. märts kuni 11. juuni), lubades meil piiluda tulevikku ja näidates esimesi märke sellest, milliseid teemasid ta hakkab meie elus transformeerima järgmisel 20 aastal, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Pluuto kisub meid mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib meid silmitsi seisma tõelisusega tema täielikus alastuses. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et me saaksime kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas.

Pluuto liigub kevadel viivuks Sinu 3. majja, mis on seotud üleüldiselt suhtlemise, kirjutamise, hariduse, lühikeste reiside, õdede-vendade ja teiste lähisugulaste ning naabritega. Võid juba 2023. aasta kevadel kogeda suuri muutuseid nendes teemades või pühendud süvitsi mõnele neist teemadest. Kui Pluuto ei puuduta aga mõnda olulist punkti Sinu sünnikaardis, siis hakkad tema mõju tundma alles siis, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Selle transiidi ajal muutub Sinu jaoks väga oluliseks tõe rääkimine ja Sa ei talu enam valesid. Selleni võivad Sind viia erinevad elukogemused, nt kipud Pluuto viibimisel 3. majas sattuma igasugustesse skandaalidesse ja draamadesse. Muutuvad Sinu suhted perekonna ja sugulastega. Pluuto võib tuua Sinus esile karismaatilise ja kaasahaarava kõneleja või kirjutaja oskused, kes oskab mõelda kastist väljas ja kes tuleb lagedale originaalsete ideedega.

Jupiter liigub Jäära märgis mai keskpaigani. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda.

Jupiter liigub aasta esimestel kuudel Sinu 5. majas – seega kasuta seda aega, et nautida endale meelepäraseid tegevusi. Tegele hobidega ja veeda aega perekonnaga. Kui Sul on lapsi, siis suhted lastega on positiivselt laetud ning see on suurepärane aeg erinevateks lõbusateks tegevusteks ja üritusteks nendega koos. Loomingulistes tegevustes võid oodata värsket inspiratsioonipuhangut. Kui oled vallaline, siis naudid tähelepanu romantilises sfääris ja võid kohata uut sobivat romantilise suhte kandidaati. Oht võib olla aga iha segamini ajamisel armastusega. Kui oled juba suhtes, siis kindlasti võid oodata sel perioodil suhtesse rohkem särtsu, vürtsi ja kirge.

Jupiter liigub aasta teises pooles (alates 16. maist) Sõnni märgis.

Jupiter liigub maikuu keskpaigast Sinu 6. majas, mis on seotud tervise ja igapäevatööga. Kuigi Jupiter toob endaga tavapäraselt hea tervise, siis tasub ette vaadata aga ülesöömise ja -joomisega (ning samuti ületreenimisega), sest Jupiteri transiidi ajal on kalduvus kõigega liialdada. Samas on see suurepärane aeg muuta toitumist tervislikumaks, alustada tervist parandava dieedi või regulaarse treeninguga.  Igapäevase töö hulk võib kohati suureneda, kuid tunned tööst siiski rõõmu ja töö laabub sujuvalt. Kui oled iseenda tööandja, siis võid oodata Jupiteri transiidil 6. majas ideede puhangut enda ettevõtmise laiendamiseks.

Sel aastal ootab ees ka Veenuse retrograad Lõvis – tavaliselt läbib Veenus ühe märgi umbes kuu ajaga, mistõttu me tunneme tema mõju kindlas eluvaldkonnas vaid lühikest aega. Retrograadis olles jääb ta ühte märki aga pikemalt – ligikaudu 4 kuuks. Veenus liigub Lõvisse 5. juunil ja jääb sinna 9. oktoobrini, tuues meile harmoonilisemad suhted ja täites meie elu ilu, armastuse ja naudingutega. Eriti meeldiv on Veenuse transiit öisel ajal sündinutele. Veenuse retrograad (23. juuli kuni 4. september) viib meid aga osaliselt tagasi minevikku, sest iga 8 aasta järel jõuab Veenus oma tsükliga samasse punkti, kus ta oli 8 aastat tagasi – seega võib ta sel korral tuua uuesti päevakorda teemad, mis olid aktuaalsed meie elus 2015. aastat suvel või toob ta uuesti meie ellu inimesed sellest ajast. Selleks, et saaksid üle vaadata, kas oled teinud õiged otsused ja saad südamerahus edasi liikuda või on jäänud midagi õppimata või pole Sa siiani suutnud millestki/kellestki lahti lasta, et saaksid lahtised otsad kokku sõlmida.

Veenus peatub pikemalt Sinu 9. majas, mõjutades positiivselt Sinu tõekspidamisi ja uskumusi. Soodustatud on ka reisimine, seega broneeri juba varakult lennupiletid mõnda eksootilisse paika. Igal juhul puutud selle Veenuse transiidi ajal kokku inimestega, kes mõjutavad Sinu maailmavaadet. Eriti kui nad on pärit teisest kultuurist. Veenuse retrograadi ajal võid kalduda varasemate suhete analüüsimisele või satud uuesti kokku inimestega eelmise Veenus retrograadi ajast (2015. a suvest).

Sel aastal on märki vahetamas ka Kuu sõlmed. Kui siiani on nad liikunud ligikaudu 1,5 aastat Sõnnis ja Skorpionis, siis nüüd liiguvad nad Jäära ja Kaaludesse. Varjutuste perioodid toovad meie ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata meid käima mööda rada, mida meie hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset aprillis/mais Jäära ja Skorpioni märgis. Teine varjutuste tsükkel toimub oktoobris Kaalude ja Sõnni märgis.

Varjutused on eelmise aasta jooksul toimunud Sinu igapäevatöö ja tervisega seotud majadesse (6. ja 12. maja) ning neid mõjusid tunned veel ka sel aastal. Võid kogeda muutuseid nii tööalaselt kui igapäevaste harjumustega seoses. Samuti terviseseisundis (nii füüsilised kui vaimses). Võimalik, et pead mingid halvad harjumused maha jätma, tegema korrektuure enda toitumises või liikumisharjumustes. Välistatud ei ole ka karjäärimuutus või töökohavahetus. Sel aastal liiguvad varjutused aga Sinu laste, romantiliste suhete, seksi, hobide ja sõprussuhetega seotud majadesse (5. ja 11. maja). Tugevamalt hakkad nendes toimuvad teemasid tundma oktoobris ja need teemad jätkuvad järgmisel aastal. Kuna 5. majas toimub varjutus juba aprillis, siis on võimalik sel ajal rasedaks jäämine või isegi lapsevanemaks saamine. Võid leida uue huvitava hobi, mis muudab Sinu senist elukorraldust. Või koged muutuseid romantilistes suhetes. Oktoobris võid kohata uusi inimesi, kellega arenevad head sõprussuhted või satud teise seltskonda, kus sõlmid uusi sidemeid ja kontakte.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et