jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

vähk tähtkuju

Vähk

Saturn liigub terve 2024. aasta jätkuvalt Kalades, pannes Sind selles eluvaldkonnas rohkem pingutama, aega ja energiat panustama, õppima vastutust võtma. Kui oled sündinud peale päikeseloojangut ja enne päikesetõusu (ehk Sul on öine sünnikaart), siis võid kogeda selles eluvaldkonnas rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke. Raskematel juhtudel võib tulla ette olukordi, kus Sinu teel oleks justkui sein ees ja seda rada mööda enam edasi minna ei saa – siis pead leidma uue tee, sest senine teekond ei ole enam Sinu jaoks. Sõltub, kuivõrd oled astunud eluteel oma südamehäält kuulates ja järgides. Saturni teatakse astroloogias kui Suurt Õpetajat. Tema eesmärk on Sulle õpetust jagada ja suunata Sind tegema tööd iseendaga – panna Sind erinevatesse olukordadesse, et õpiksid vastutust võtma ja enda eest seisma, et omandaksid kogemusi ja teadmisi (mis võivad seetõttu viia ka meisterlike oskusteni mingis vallas), et õpiksid enda hirmudele vastu astuma.

Saturni liikumisel Sinu 9. majas on aeg hakata laduma vundamenti enda karjäärile. Võimalik, et pead rohkem pingutama ja vaeva nägema, et jõuda lähemale enda tulevikusihtidele. Tihti tuleb sel perioodil ennast mingil moel tõestada, võttes vastu väljakutseid karjäärivaldkonnas. Vahel võib sel perioodil esineda aga takistusi või tagasilööke haridusvaldkonnas – kui õpid ülikoolis, siis võib see aeg tunduda Sulle justkui koperdamine üle kivide ja kändude, kas seetõttu, et õppetööd on liiga palju või on muude toimetamiste-tegemiste kõrvalt raske leida aega õppimiseks. Saturni transiit 9. majas võib tuua ka suuremat skeptitsismi – see periood paneb proovile Sinu uskumused, tõekspidamised ja elufilosoofia, aga kindlasti aitab see mõtteid ja vaateid korrastada, andes Sulle kindlama sihi edasiliikumiseks.

Kuu sõlmed liiguvad 2024. aastal Jäära ja Kaalude märgis. Varjutuste perioodid toovad Sinu ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata Sind käima mööda rada, mida Sinu hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset märtsis ja aprillis – 25.03 toimub kuuvarjutus Kaaludes ja 08.04 päikesevarjutus Jääras. Teine varjutuste tsükkel toimub septembris ja oktoobris – 18.09 toimub esimene kuuvarjutus Kalades, mis annab aimu järgmisel aastal ootavatest muutustest, ja 02.10 toimub päikesevarjutus Kaaludes. Kuuvarjutused toimuvad Täiskuu ajal ja on enamasti seotud mingite eluetappide lõppude ja kulminatsioonide ning lahti laskmisega. Päikesevarjutustega kaasneb samuti mingi eluetapi lõpp, aga selleks, et alata saaks midagi uut (isegi kui see on esialgu vaid idee-tasandil).

Varjutuste mõju tunned sel aastal peamiselt 10. ja 4. majas. Koged nii lõppe ja lahtilaskmisi kui ka uusi alguseid nendes valdkondades. Võid kogeda muudatusi nii kodu, kinnisvara ja vanemate kui karjääriga seotud teemades. Mõni võib vahetada elukohta või koged muul moel muutuseid koduses keskkonnas (nt elukaaslasega kokku kolides või põhjalikult kodu remontides). Samas võivad uued algused ja lõpud puudutada hoopis Sinu vanemate elu või Sinu suhteid vanematega. Suhted on ikka kahepoolsed – ka vanematega, mõlemad pooled peavad andma oma panuse, et suhe toimiks. Kuna Lõunasõlm liigub 4. majas, siis võib see tähendada ka ühe vanema kaotust või lihtsalt mingi etapi lõppu praeguses suhtes. Septembris Kalade märgis toimuv kuuvarjutus toob esile samad teemad, milles Saturn on püüdnud ja püüab edaspidigi Sind õpetada. Millestki on vaja lõplikult loobuda või on aeg sulgeda mõni uks, mida oled juba liiga kaua valla hoidnud.

Sel aastal liigub Pluuto lõplikult Veevalajasse (alates 21.01), hüpates küll sügisel korraks tagasi Kaljukitse (02.09 – 19.11), et sõlmida kokku veel viimased lahtised otsad, kuid siis jääb püsima Veevalaja märki kuni 2043. aastani. Pluuto on Suur Transformaator – ta kisub Sind mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib Sind silmitsi seisma Sinu tõelise olemusega. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et Sa saaksid kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas. Selleks et midagi uut saaks alata, on tihti aga vaja vana maha lammutada. Mitte küll alati, aga enamasti siiski. Kui Sinu sünnikaardis on Pluuto Skorpioni märgis, siis on see transiit Sinu jaoks eriti oluline ja transformatiivne.

Pluuto liigub lõplikult Sinu 8. majja. Selles majas võib tuua Pluuto lähedasi kokkupuuteid surma ja surelikkusega – vahel sõna otseses mõttes, kuid enamasti pigem psühholoogilisel tasandil n-ö ego surmana, kus osake endast on vaja lahti lasta, et teha ruumi uuele. Kui otsid elu mõtet endast väljastpoolt või kellestki teisest, siis Pluuto sunnib Sind sellise ideoloogiaga tõsiselt vastamisi – selleks et õppida iseennast päriselt tundma, on vaja õppida lahti laskma kõigest välisest ja mitte klammerduda mitte millessegi ega kellessegi. On aeg seista silmitsi enda komplekside ja sügavaimate hirmudega, et saaksid heita turjalt kõik takistused, mis hoiavad Sind tagasi ning saaksid tõusta fööniksina tuhast, et särada oma tõelises ilus. Pisut maisemal tasandil võib Pluuto 8. majas tuua pöördelisi muutuseid ka finantstasandil, õpetades, et maiseid hüvesid ega varandust me hauda kaasa ei võta ja oluline on õppida hindama seda, mis Sulle on juba antud ning kasutada seda parimal võimalikul moel. Kuna 8. maja on seotud ka teiste inimeste rahadega (sh partneri rahade, ühisvara, laenude, investeeringute, laenude jms), siis võid oodata muudatusi nendes teemades, kas läbi suurema kontrolli ja võimu või hoopis püütakse Sinuga sel moel manipuleerida (ettevaatust, eksole!)

Jupiter liigub Sõnni märgis mai lõpuni ja selle aja jooksul toimub aprilli keskpaigas ka võimas Jupiteri ühendus Uraaniga, tuues ootamatuid häid võimalusi või maailmapildi muutuseid selles eluvallas, mida valitseb Sõnni märk Sinu sünnikaardis. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda. Eesti aja järgi liigub Jupiter 26.05 (UT järgi 25.05) Kaksikute märki, avardades Sinu elus uut valdkonda.

Jupiter liigub mai lõpuni Sinu 11. majas. Suhted sõpradega on head ja naudid rõõmuga erinevaid seltskondlikke üritusi. See on soodne aeg leida uusi kontakte, sõlmida uusi sotsiaalseid sidemeid ning leida uusi sõpru. Kui oled pikalt plaaninud mingit projekti ellu viia, siis nüüd võib elu viia Sind kokku õigete kontaktide või partneritega selle teostamiseks. Ootamatult soodne võimalus koostööks või tulevikuplaanide elluviimise algatamiseks võib avaneda just aprilli keskpaigas.

Mai lõpus liigub Jupiter Sinu 12. majja. Võid tunda soovi seltskondlikust melust pisut tagasi tõmbuda ning nautida omaette olemist. Soodne aeg keskenduda enda vaimse tervise eest hoolitsemisele., näiteks sõites kuskile looduskaunisse kohta puhkama või matkama või hakata tegelema mõne spirituaalse praktikaga, mis aitab Sul saada paremat kontakti iseendaga. Võid saada olulisi sõnumeid läbi unenägude või meditatsiooni. Igal juhul soodustab Jupiteri transiit Sinu 12. majas puhkamist ja energiavarude täiendamist. Kuna 12. maja on seotud ka heategevusega ja Jupiteri ennast nimetatakse Suureks Heategijaks, siis on soodustatud ka igasuguste heategevuslike projektidega tegelemine – Jupiter aitab Sind nii ideede kui vahenditega, mida selleks on vaja. Samuti võid oodata head läbisaamist inimestega, kellega tavaliselt ei ole lihtne leida ühist keelt.         

Marss läheb 2024. aasta lõpus uuesti retrograadi. Sel korral alustab ta retrograadi Lõvi märgist ja jõuab 2025. aasta alguses tagasi Vähki, tuues päevakorda taas teemad, mis olid luubi all septembri algusest novembri alguseni. Lõvi märki liigub Marss novembri alguses (04.11) ning retrograadi läheb Eesti aja järgi 07.12 (06.12 UT järgi). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem ja tegusam ning valmis võitlema ja võistlema, kuid samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, äkilisust, ärrituvust, impulsiivsust ja isegi viha. Marsi retrograadi ajal võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal), kuid vahest aitab teadlikkust sellistest energeetilistest mõjutustes ennast paremini kontrollida või võtta teadlikult aeg maha rahunemiseks.

Marss liigub Lõvi märgis Sinu 2. majas, mis on seotud sissetulekute teenimise ja isiklike finantsasjadega. Tunned suuremat vajadust keskenduda enda sissetulekute suurendamisele, kuid Marsi retrograadi ajal võib palgatõusu saamine olla takistatud või pead selle eest tugevalt võitlema. Samuti võib ette tulla, et oled impulsiivsem ja kipud raha pisut liiga kiirelt kulutama. Võid kogeda ka tagasilööke või takistusi rahaasjade korraldamisel, kas viibivad ülekannete laekumised või ei taheta palka õigeaegselt välja maksta.

Septembri ja oktoobri vältel pane tähele, mis toimub Sinu enda sees, kuidas kohtled iseennast ja millal üritad endast viimast võtta, sest 2025. aasta alguses liigub Marss tagasi Sinu 1. majja ning toob need teemad taas päevakorda.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et