jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

neitsi tähtkuju

Neitsi

Saturn liigub terve 2024. aasta jätkuvalt Kalades, pannes Sind selles eluvaldkonnas rohkem pingutama, aega ja energiat panustama, õppima vastutust võtma. Kui oled sündinud peale päikeseloojangut ja enne päikesetõusu (ehk Sul on öine sünnikaart), siis võid kogeda selles eluvaldkonnas rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke. Raskematel juhtudel võib tulla ette olukordi, kus Sinu teel oleks justkui sein ees ja seda rada mööda enam edasi minna ei saa – siis pead leidma uue tee, sest senine teekond ei ole enam Sinu jaoks. Sõltub, kuivõrd oled astunud eluteel oma südamehäält kuulates ja järgides. Saturni teatakse astroloogias kui Suurt Õpetajat. Tema eesmärk on Sulle õpetust jagada ja suunata Sind tegema tööd iseendaga – panna Sind erinevatesse olukordadesse, et õpiksid vastutust võtma ja enda eest seisma, et omandaksid kogemusi ja teadmisi (mis võivad seetõttu viia ka meisterlike oskusteni mingis vallas), et õpiksid enda hirmudele vastu astuma.

Saturn liigub Sinu 7. majas, tuues fookuse partnerlussuhetega seotud teemadele (nii romantilistele kui ärilistele). Kindlasti oled seda juba isegi tähele pannud, sest Saturn liikus Sinu partnerlussuhete majja juba eelmise aasta kevadel. See transiit võib muuta suhted teistega keeruliseks. Kui oled romantilises suhtes, siis võid kogeda raskeid katsumusi – küsimus on selles, kas need on ületatavad või ületamatud. Saturn paneb suhted proovile ja kui vundament on nõrk, siis võib juhtuda, et suhe ei pea proovikividele vastu. Kui aga oled kindlas suhtes, millele te mõlemad olete valmis pühenduma ja selle nimel pingutama, siis väljute sellest perioodist tugevama ja lähedasemana kui kunagi varem. Kui oled aga hetkel vallaline, siis võib suhete loomine ja hoidmine olla raske. Saturn aitab Sul selgusele jõuda, mida Sa tegelikult suh(e)telt ootad, kui palju oled valmis ise panustama ja millist panust ootad partnerilt. Samuti on see aeg jõuda äratundmisele, kas Sa oled valmis pühendumiseks või eelistad veel olla pigem vallaline. Katsumused suhete vallas ongi Saturni test, et Sa jõuaksid nendes küsimustes selgusele.

Kuu sõlmed liiguvad 2024. aastal Jäära ja Kaalude märgis. Varjutuste perioodid toovad Sinu ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata Sind käima mööda rada, mida Sinu hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset märtsis ja aprillis – 25.03 toimub kuuvarjutus Kaaludes ja 08.04 päikesevarjutus Jääras. Teine varjutuste tsükkel toimub septembris ja oktoobris – 18.09 toimub esimene kuuvarjutus Kalades, mis annab aimu järgmisel aastal ootavatest muutustest, ja 02.10 toimub päikesevarjutus Kaaludes. Kuuvarjutused toimuvad Täiskuu ajal ja on enamasti seotud mingite eluetappide lõppude ja kulminatsioonide ning lahti laskmisega. Päikesevarjutustega kaasneb samuti mingi eluetapi lõpp, aga selleks, et alata saaks midagi uut (isegi kui see on esialgu vaid idee-tasandil).

Varjutuste mõju tunned sel aastal peamiselt 8. ja 2. majas. Koged nii lõppe ja lahtilaskmisi kui ka uusi alguseid nendes valdkondades. Võid oodata ümberkorraldusi ja muutuseid seoses enda või partneri sissetulekute teenimisega või tuleb võtta ette ühise vara jagamine. Pole välistatud ka pärandusteemade, laenude, võlgade ja investeeringutega tegelemine. Septembris Kalade märgis toimuv kuuvarjutus toob esile samad teemad, milles Saturn on püüdnud ja püüab edaspidigi Sind õpetada. Millestki on vaja lõplikult loobuda või on aeg sulgeda mõni uks, mida oled juba liiga kaua valla hoidnud.

Sel aastal liigub Pluuto lõplikult Veevalajasse (alates 21.01), hüpates küll sügisel korraks tagasi Kaljukitse (02.09 – 19.11), et sõlmida kokku veel viimased lahtised otsad, kuid siis jääb püsima Veevalaja märki kuni 2043. aastani. Pluuto on Suur Transformaator – ta kisub Sind mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib Sind silmitsi seisma Sinu tõelise olemusega. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et Sa saaksid kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas. Selleks et midagi uut saaks alata, on tihti aga vaja vana maha lammutada. Mitte küll alati, aga enamasti siiski. Kui Sinu sünnikaardis on Pluuto Skorpioni märgis, siis on see transiit Sinu jaoks eriti oluline ja transformatiivne.

Pluuto liigub lõplikult Sinu 6. majja, mis on seotud igapäevase töö, tööalastes suhete ja terviseküsimustega. Pluuto intensiivistab neid teemasid, millises majas ta paikneb. Seega Pluuto transiit ei pruugi alati kaasa tuua suuri muutuseid, vaid hakkad tegelema mõne selle maja temaatikaga süvitsi ja põhjalikult. Näiteks võid hakata rohkem pöörama tähelepanu enda tervisele, muutes enda toitumisharjumusi või alustades uue treeninguga. Võid ka lihtsalt keskenduda rohkem igapäevase töö tegemisele. Kuna Pluuto on seotud ka teispoolsusega (ei tahaks kuidagi kõlada kurjakuulutavalt!), siis võib ta tuua Sulle tutvusringkonnas kokkupuuteid surmaga, tuletades Sulle meelde, kui habras on elu ja just see võib saada Sinu motivaatoriks oma elustiilivalikute ümbervaatamisel. Igal juhul võid Pluuto lahkumisel sellest majast tõdeda, et Sinu igapäevaelu on läbinud tõsise transformatsiooni ja Sa pole enam see, kes olid enne Pluuto sisenemist Sinu 6. majja.

Jupiter liigub Sõnni märgis mai lõpuni ja selle aja jooksul toimub aprilli keskpaigas ka võimas Jupiteri ühendus Uraaniga, tuues ootamatuid häid võimalusi või maailmapildi muutuseid selles eluvallas, mida valitseb Sõnni märk Sinu sünnikaardis. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda. Eesti aja järgi liigub Jupiter 26.05 (UT järgi 25.05) Kaksikute märki, avardades Sinu elus uut valdkonda.

Jupiter liigub mai lõpuni Sinu 9. majas, avardades Sinu ellusuhtumist ja maailmapilti, näiteks läbi reisimise ja võõraste kultuuride tundmaõppimise või erinevate teadmiste kogumise. Sinu ellu võib tulla õpetaja või mentor, kes aitab avardada Sinu maailmapilti või uskumusi. Oled tavapärasest enam huvitatud ka spirituaalsetest, religioossetest või filosoofilistest teemadest. Samas on see ka soodne aeg uute õpingutega alustamiseks või laabuvad hetkel käsil olevad õpingud lihtsama vaevaga.

Jupiter liigub mai lõpus Sinu 10. majja, mis on soodne aeg karjääri ja avaliku reputatsiooni osas. Hea aeg alustada uusi projekte või siirduda uuele töökohale, küsida kauaoodatud palgatõusu või alustada hoopis oma ettevõttega. Kui oled jäänud ootama, et Sulle kukub miski niisama sülle, siis nüüd on aeg haarata ohjad enda kätte. See transiit võib tuua Sulle ka kauaoodatud autasud ja preemiad, kas medaliga koolilõpetamised või suurepärased tööpakkumised.

Marss läheb 2024. aasta lõpus uuesti retrograadi. Sel korral alustab ta retrograadi Lõvi märgist ja jõuab 2025. aasta alguses tagasi Vähki, tuues päevakorda taas teemad, mis olid luubi all septembri algusest novembri alguseni. Lõvi märki liigub Marss novembri alguses (04.11) ning retrograadi läheb Eesti aja järgi 07.12 (06.12 UT järgi). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem ja tegusam ning valmis võitlema ja võistlema, kuid samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, äkilisust, ärrituvust, impulsiivsust ja isegi viha. Marsi retrograadi ajal võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal), kuid vahest aitab teadlikkust sellistest energeetilistest mõjutustes ennast paremini kontrollida või võtta teadlikult aeg maha rahunemiseks.

Marss liigub Lõvi märgis Sinu 12. majas, mis võib muuta Sind tavapärasest ärevamaks ja rahutumaks. Võid tunda suuremat vajadust olla omaette või hoida oma tegemised ja mõtted enda teada. Marsi transiidi ajal 12. majas võib tulla rohkem tegemist ka inimestega, kellega Sa hästi läbi ei saa, kellega Sul on elust ja elamisest erinevad arusaamad või kes on lihtsalt Sinu vastandid. Seega tasub võtta igasuguseid vastandumisi rahulikumalt, kuna selle transiidi ajal on suurem oht sattuda selliste inimestega konfliktidesse. Kui miski häirib, siis võta aeg maha, mõtle rahulikult järele ja kui ikka tunned, et pead reageerima olukorrale, alles siis tee midagi. Vahel on hommik siiski õhtust targem. Kui Sul tekib tahtmine iseennast süüdistada või muul moel enda jalgealust õõnestada, siis nüüd pole selleks kindlasti õige aeg. Võib ette tulla olukordi, kus pead iseenda eest seisma või kellelegi vastu hakkama. Leia aega iseendale, et puhata, mediteerida või tegeleda muude rahustavate tegevustega. Sel perioodil võid näha ka tavapärasest elavamaid ja värvikamaid unenägusid või on Sul liigse ärevuse tõttu hoopis raske uinuda.

Septembri ja oktoobri vältel pane tähele, mis toimub Sinu suhetes sõpradega, sest 2025. aasta alguses liigub Marss tagasi Sinu 11. majja ning toob need teemad taas päevakorda.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et