Kaljukits
2023

jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

kaljukits tähtkuju

Kaljukits

Marss liigub Kaksikutes kuni 25. märtsini, kus ta on olnud juba viimased 4,5 kuud. Retrograadis on Marss aga veel kuni 12. jaanuarini. Seni kuni Marss on veel retrograadis võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem, valmis võitlema ja võistlema, samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, impulsiivsust ja viha.

Aasta alguses liigub Marss Sinu 6. majas. Seega on Sinu fookus igapäevarutiinide, töö või tervise korraldamisel. Hea aeg tervise edendamiseks, näiteks uue treeningkava või toitumisprogrammiga alustamiseks. Kui Sul on muidu motivatsioonist puudus olnud, siis Marsi aktiivsus ja energia utsitavad Sind mõnusasti tagant. Sportimisel tasub aga ette vaadata, et ennast liialt tagant ei piitsutaks, kuna vigastused on kergemad tulema, kui tahad teha liiga ruttu, liiga palju (eriti retrograadi ajal). Võid veeta rohkem aega tööl, sest töö ei taha kuidagi otsa lõppeda või ajab üks tähtaeg teist taga ja seetõttu vaevled ka ärevuse küüsis. Marsi retrograadi perioodil võid sattuda kergemini konfliktidesse ja vaidlustesse kolleegide või alluvatega. Võid tunda ka suuremat ärevust oma tervise pärast.

Saturn on viimased 2,5 aastat liikunud oma koduses Veevalaja märgis, kuid 7. märtsil liigub Saturn Kaladesse, kuhu ta jääb järgmiseks peaaegu 4 aastaks. Selles valdkonnas pead nägema rohkem vaeva või on vajalik rohkem aega ja energiat panustada või pead õppima selles vallas suuremat vastutust võtma. Samas võid kogeda ka rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke (eriti kui oled sündinud öösel). Pea aga meeles, et Saturn ei soovi halba, vaid tahab meile lihtsalt õpetust jagada ja testib meid, et õpiksime ütlema „ei“ ja enda eest seisma.

Saturn liigub märtsini Sinu 2. majas, mis on seotud Sinu sissetulekute teenimise ja rahaasjadega. Selles majas on Saturn olnud juba viimased 2 aastat, seega võidki tunda, et raha tuleb sisse vaevaliselt, eriti kui Sa pole varasemalt eriti säästmisega tegelenud. Kui oled aga pikalt sääste kogunud, siis nüüd võid leida võimaluse neid tulutoovalt investeerida. See on aeg rahulikult järele mõelda, mida Sa päriselt teha tahad (sissetuleku teenimise mõttes) ning planeerida pikaajalisi projekte ja ettevõtmisi. Kiiret ja lihtsat tulu ning ratsa-rikkaks-saamist ei tasu sel perioodil oodata.

Märtsis liigub Saturn Sinu 3. majja, muutes Sinu rahaasjade korraldamise lihtsamaks. See Saturni transiit võib tuua Sulle aga tagasilööke ja takistusi suhtlemises, võid tunda, et Sind ei mõisteta või mõistetakse valesti või kannad seda üle teistele ja Sul on raske teistest aru saada. Samas võid sel perioodil lihtsalt rohkem endasse tõmbuda ja eelistad mitte suhelda. Tühjast-tähjast ja ilmast rääkimine ei ole sel ajal kindlasti Sinu teema ja niisama suusoojaks Sa oma hingeõhku raiskama ei hakka. Kaldud selle Saturni transiidi ajal küünilisusele, kuid samas toob see aeg välja Sinu analüütilise ja kriitilise mõtlemisoskuse ning arendad sel perioodil mingil moel enda kirjutamisoskusi. On oht, et lühikeste reisidega (kuhu jõuad autoga) võib esineda takistusi ja teekond ei kulge viperusteta, isegi kui oled enne põhjalikult planeerinud.

Pluuto hüppab 2,5 kuuks Veevalajasse (23. märts kuni 11. juuni), lubades meid piiluda tulevikku ja näidates esimesi märke sellest, milliseid teemasid ta hakkab meie elus transformeerima järgmisel 20 aastal, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Pluuto kisub meid mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib meid silmitsi seisma tõelisusega tema täielikus alastuses. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et me saaksime kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas.

Pluuto liigub kevadel viivuks Sinu 2. majja, mis on seotud sissetulekute teenimise ja finantsidega. Võid juba 2023. aasta kevadel kogeda suuri muutuseid nendes teemades. Kui Pluuto ei puuduta aga mõnda olulist punkti Sinu sünnikaardis, siis hakkad tema mõju tundma alles siis, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. See transiit võib kulgeda mitmel moel, sõltuvalt sellest, mida näitab Sinu isiklik sünnikaart. Pluuto võib muuta raha Sinu jaoks kinnisideeks. Ta võib Sind teha ratsa rikkaks, aga sama lihtsalt võib ka rahast lagedaks teha. Sõltub, milline on Sinu suhe rahaga ja millised on Sinu põhiväärtused elus. Samuti võib Pluuto kasvatada võimu- ja kontrollijanu, muutes Sind kontrollivaks, manipuleerivaks, paranoiliseks. Ta võib muuta Sind materiaalsust kummardavaks deemoniks, kes on valmis iga hinna eest püüdlema enda eesmärkide poole. See kõlab kurjakuulutavalt, aga see ei pea nii minema. Need on lihtsalt moodused, kuidas Pluuto aitab selle maja teemades transformeeruda. Igal juhul on see aeg hinnata ümber enda suhe materiaalse maailmaga ja jõuda äratundmisele, mida Sul siin elus tegelikult vaja on ja milleta Sa saad ka ilma hakkama. Samuti on see maja seotud eneseväärtustamisega – kui oled kimpus olnud madala enesehinnanguga, siis on aeg tervendada minevikuhaavad ja õppida ennast väärtustama.

Jupiter liigub Jäära märgis mai keskpaigani. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda.

Aasta esimestel kuudel liigub Jupiter Sinu 4. majas, tuues küllust ja õnne koju ja perekondlikesse suhetesse. Hea aeg uue kodu soetamiseks või olemasoleva kodu remondiks. Naudid kodus aja veetmist ja kutsud hea meelega ka sõpru-tuttavaid külla. Perekonnas valitsevad head suhted ja aeg soodustabki perega aja veetmist, perega koos reisimist või pereliikmetele külla minekut.

Jupiter liigub aasta teises pooles (alates 16. maist) Sõnni märgis.

Jupiter liigub mai keskel Sinu 5. majja – seega kasuta seda aega, et nautida endale meelepäraseid tegevusi. Tegele hobidega ja veeda aega perekonnaga. Kui Sul on lapsi, siis suhted lastega on positiivselt laetud ning see on suurepärane aeg erinevateks ühisteks lõbusateks tegevusteks ja üritusteks. Loomingulistes tegevustes võid oodata värsket inspiratsioonipuhangut. Kui oled vallaline, siis naudid tähelepanu romantilises sfääris ja võid kohata uut sobivat romantilise suhte kandidaati. Oht võib olla aga iha segamini ajamisel armastusega. Kui oled juba suhtes, siis võid oodata sel perioodil suhtesse rohkem särtsu, vürtsi ja kirge.

Sel aastal ootab ees ka Veenuse retrograad Lõvis – tavaliselt läbib Veenus ühe märgi umbes kuu ajaga, mistõttu me tunneme tema mõju kindlas eluvaldkonnas vaid lühikest aega. Retrograadis olles jääb ta ühte märki aga pikemalt – ligikaudu 4 kuuks. Veenus liigub Lõvisse 5. juunil ja jääb sinna 9. oktoobrini, tuues meile harmoonilisemad suhted ja täites meie elu ilu, armastuse ja naudingutega. Eriti meeldiv on Veenuse transiit öisel ajal sündinutele. Veenuse retrograad (23. juuli kuni 4. september) viib meid aga osaliselt tagasi minevikku, sest iga 8 aasta järel jõuab Veenus oma tsükliga samasse punkti, kus ta oli 8 aastat tagasi – seega võib ta sel korral tuua uuesti päevakorda teemad, mis olid aktuaalsed meie elus 2015. aastat suvel või toob ta uuesti meie ellu inimesed sellest ajast. Selleks, et saaksid üle vaadata, kas oled teinud õiged otsused ja saad südamerahus edasi liikuda või on jäänud midagi õppimata või pole Sa siiani suutnud millestki/kellestki lahti lasta, et saaksid lahtised otsad kokku sõlmida.

Veenus peatub sel aastal pikemalt Sinu 8. majas, tuues Sulle kergust rahaasjades. Eriti kui oled sündinud öisel ajal (peale päikeseloojangut ja enne päikesetõusu). Võid saada ootamatu laenu- või maksutagastuse, päranduse või investeeringutulu. Kui oled suhtes, siis võib Sinu finantsiline heaolu suureneda läbi partneri sissetulekute. Veenuse retrograad võib tuua Sinu ellu uuesti aga inimesi või sündmuseid minevikust (2015. a suvest), kelle kaudu Sul on võimalik suurendada enda finantsilist heaolu.

Sel aastal on märki vahetamas ka Kuu sõlmed. Kui siiani on nad liikunud ligikaudu 1,5 aastat Sõnnis ja Skorpionis, siis nüüd liiguvad nad Jäära ja Kaaludesse. Varjutuste perioodid toovad meie ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata meid käima mööda rada, mida meie hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset aprillis/mais Jäära ja Skorpioni märgis. Teine varjutuste tsükkel toimub oktoobris Kaalude ja Sõnni märgis.

Varjutused on eelmise aasta jooksul toimunud Sinu laste, romantiliste suhete, seksi, hobide ja sõprussuhetega seotud majades (5. ja 11. maja) ning neid mõjusid tunned veel sel aastal. Sel perioodil on võimalik, et jääd lapseootele või saidki juba lapsevanemaks. Võid leida uue huvitava hobi, mis muudab Sinu senist elukorraldust. Või koged muutuseid romantilistes suhetes. Samuti võid kohata uusi inimesi, kellega arenevad head sõprussuhted või satud teise seltskonda, kus sõlmid uusi sidemeid ja kontakte. Sel aastal liiguvad varjutused aga Sinu koduse elukorralduse ja vanemate ning karjääri ja avaliku reputatsiooniga seotud majadesse (4. ja 10. maja). Tugevamalt hakkad nendes toimuvad teemasid tundma oktoobris ja need teemad jätkuvad järgmisel aastal. Nendes majades toimuvate varjutuste korral võib ette tulla elukohavahetust või muul moel muutuseid koduses keskkonnas (nt kokkukolimise või remondi näol). Samas võivad uued algused ja lõpud puudutada hoopis Sinu vanemate elu või Sinu suhteid vanematega. Oktoobris võid kogeda muutuseid karjäärivallas – nt ametikõrgenduse või hoopiski töökohavahetuse näol.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et