jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

kaljukits tähtkuju

Kaljukits

Saturn liigub terve 2024. aasta jätkuvalt Kalades, pannes Sind selles eluvaldkonnas rohkem pingutama, aega ja energiat panustama, õppima vastutust võtma. Kui oled sündinud peale päikeseloojangut ja enne päikesetõusu (ehk Sul on öine sünnikaart), siis võid kogeda selles eluvaldkonnas rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke. Raskematel juhtudel võib tulla ette olukordi, kus Sinu teel oleks justkui sein ees ja seda rada mööda enam edasi minna ei saa – siis pead leidma uue tee, sest senine teekond ei ole enam Sinu jaoks. Sõltub, kuivõrd oled astunud eluteel oma südamehäält kuulates ja järgides. Saturni teatakse astroloogias kui Suurt Õpetajat. Tema eesmärk on Sulle õpetust jagada ja suunata Sind tegema tööd iseendaga – panna Sind erinevatesse olukordadesse, et õpiksid vastutust võtma ja enda eest seisma, et omandaksid kogemusi ja teadmisi (mis võivad seetõttu viia ka meisterlike oskusteni mingis vallas), et õpiksid enda hirmudele vastu astuma.

Saturn liigub Sinu 3. majas, mis võib tuua Sulle tagasilööke ja takistusi suhtlemises (eriti õdede-vendade ja naabritega), võid tunda, et Sind ei mõisteta või mõistetakse valesti või kannad seda üle teistele ja Sul on raske teistest aru saada. Samas võid sel perioodil lihtsalt rohkem endasse tõmbuda ja eelistad mitte suhelda. Tühjast-tähjast ja ilmast rääkimine ei ole sel ajal kindlasti Sinu teema ja niisama suusoojaks Sa oma hingeõhku raiskama ei hakka. Kaldud selle Saturni transiidi ajal küünilisusele, kuid samas toob see aeg välja Sinu analüütilise ja kriitilise mõtlemisoskuse ning arendad sel perioodil mingil moel enda kirjutamisoskusi. On oht, et lühikeste reisidega (kuhu jõuad autoga) võib esineda takistusi ja teekond ei kulge viperusteta, isegi kui oled enne põhjalikult planeerinud.

Kuu sõlmed liiguvad 2024. aastal Jäära ja Kaalude märgis. Varjutuste perioodid toovad Sinu ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata Sind käima mööda rada, mida Sinu hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset märtsis ja aprillis – 25.03 toimub kuuvarjutus Kaaludes ja 08.04 päikesevarjutus Jääras. Teine varjutuste tsükkel toimub septembris ja oktoobris – 18.09 toimub esimene kuuvarjutus Kalades, mis annab aimu järgmisel aastal ootavatest muutustest, ja 02.10 toimub päikesevarjutus Kaaludes. Kuuvarjutused toimuvad Täiskuu ajal ja on enamasti seotud mingite eluetappide lõppude ja kulminatsioonide ning lahti laskmisega. Päikesevarjutustega kaasneb samuti mingi eluetapi lõpp, aga selleks, et alata saaks midagi uut (isegi kui see on esialgu vaid idee-tasandil).

Varjutuste mõju tunned sel aastal peamiselt 4. ja 10. majas, mis on seotud Sinu kodu, kinnisvara, vanemate ning karjääri ja avaliku mainega. Koged nii lõppe ja lahtilaskmisi kui ka uusi alguseid nendes valdkondades. Nendes majades toimuvate varjutuste korral võib ette tulla elukohavahetust või muul moel muutuseid koduses keskkonnas (nt kokkukolimise või põhjaliku kodu remondi näol). Samas võivad uued algused ja lõpud puudutada hoopis Sinu vanemate elu või Sinu suhteid vanematega. Uued tuuled võivad puhuda ka karjäärivallas – nt ametikõrgenduse või hoopiski töökohavahetuse näol. Septembris Kalade märgis toimuv kuuvarjutus toob esile samad teemad, milles Saturn on püüdnud ja püüab edaspidigi Sind õpetada. Millestki on vaja lõplikult loobuda või on aeg sulgeda mõni uks, mida oled juba liiga kaua valla hoidnud.

Sel aastal liigub Pluuto lõplikult Veevalajasse (alates 21.01), hüpates küll sügisel korraks tagasi Kaljukitse (02.09 – 19.11), et sõlmida kokku veel viimased lahtised otsad, kuid siis jääb püsima Veevalaja märki kuni 2043. aastani. Pluuto on Suur Transformaator – ta kisub Sind mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib Sind silmitsi seisma Sinu tõelise olemusega. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et Sa saaksid kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas. Selleks et midagi uut saaks alata, on tihti aga vaja vana maha lammutada. Mitte küll alati, aga enamasti siiski. Kui Sinu sünnikaardis on Pluuto Skorpioni märgis, siis on see transiit Sinu jaoks eriti oluline ja transformatiivne.

Pluuto liigub lõplikult Sinu 2. majja, mis on seotud sissetulekute teenimise ja finantsidega. Pluuto võib muuta raha Sinu jaoks kinnisideeks. Ta võib Sind teha ratsa rikkaks, aga sama lihtsalt võib ka rahast lagedaks teha. Sõltub, milline on Sinu suhe rahaga ja millised on Sinu põhiväärtused elus. Samuti võib Pluuto kasvatada võimu- ja kontrollijanu, muutes Sind kontrollivaks, manipuleerivaks, paranoiliseks. Ta võib muuta Sind materiaalsust kummardavaks deemoniks, kes on valmis iga hinna eest püüdlema enda eesmärkide poole. See kõlab kurjakuulutavalt, aga see ei pea nii minema. Need on lihtsalt moodused, kuidas Pluuto aitab selle maja teemades transformeeruda. Igal juhul on see aeg hinnata ümber enda suhe materiaalse maailmaga ja jõuda äratundmisele, mida Sul siin elus tegelikult vaja on ja milleta Sa saad ka ilma hakkama. Samuti on see maja seotud eneseväärtustamisega – kui oled kimpus olnud madala enesehinnanguga, siis on aeg tervendada minevikuhaavad ja õppida ennast väärtustama.

Jupiter liigub Sõnni märgis mai lõpuni ja selle aja jooksul toimub aprilli keskpaigas ka võimas Jupiteri ühendus Uraaniga, tuues ootamatuid häid võimalusi või maailmapildi muutuseid selles eluvallas, mida valitseb Sõnni märk Sinu sünnikaardis. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda. Eesti aja järgi liigub Jupiter 26.05 (UT järgi 25.05) Kaksikute märki, avardades Sinu elus uut valdkonda.

Jupiter liigub mai lõpuni Sinu 5. majas. Kasuta seda aega, et nautida endale meelepäraseid tegevusi. Tegele hobidega ja veeda aega perekonnaga. Kui Sul on lapsi, siis suhted lastega on positiivselt laetud ning see on suurepärane aeg erinevateks lõbusateks tegevusteks ja üritusteks nendega koos. Loomingulistes tegevustes võid oodata värsket inspiratsioonipuhangut. Kui oled vallaline, siis naudid tähelepanu romantilises sfääris ja võid kohata uut sobivat romantilise suhte kandidaati. Oht võib olla aga iha segamini ajamisel armastusega. Kui oled juba suhtes, siis võid kogeda suhtes rohkem särtsu, vürtsi ja kirge.

Jupiter liigub mai lõpus Sinu 6. majja, mis on seotud tervise, harjumuste ja igapäevatööga. Kuigi Jupiter toob endaga tavapäraselt hea tervise, siis tasub ette vaadata ülesöömise ja -joomisega (ning samuti ületreenimisega), sest Jupiteri transiidi ajal on kalduvus kõigega liialdada. Samas on see suurepärane aeg muuta toitumist tervislikumaks, alustada tervist parandava dieedi või regulaarse treeninguga. Igapäevase töö hulk võib kohati suureneda, kuid tunned tööst siiski rõõmu ja töö laabub sujuvalt. Kolleegide ja alluvatega on läbisaamine hea. Kui oled iseenda tööandja, siis võid oodata Jupiteri transiidil 6. majas ideede puhangut enda ettevõtmise laiendamiseks.

Marss läheb 2024. aasta lõpus uuesti retrograadi. Sel korral alustab ta retrograadi Lõvi märgist ja jõuab 2025. aasta alguses tagasi Vähki, tuues päevakorda taas teemad, mis olid luubi all septembri algusest novembri alguseni. Lõvi märki liigub Marss novembri alguses (04.11) ning retrograadi läheb Eesti aja järgi 07.12 (06.12 UT järgi). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem ja tegusam ning valmis võitlema ja võistlema, kuid samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, äkilisust, ärrituvust, impulsiivsust ja isegi viha. Marsi retrograadi ajal võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal), kuid vahest aitab teadlikkust sellistest energeetilistest mõjutustes ennast paremini kontrollida või võtta teadlikult aeg maha rahunemiseks.

Marss liigub Lõvi märgis Sinu 8. majas, hoides fookuse rahaasjadel ning Sul tuleb rohkem tegemist teha teiste inimeste rahadega. Panustad energiat partneriga ühise rahakoti suurendamisse või on partner hõivatud enda finantside suurendamisega. Välistatud ei ole ka pärandusasjade korraldamine või hoopis võlgade likvideerimine või sissenõudmine või maksukohustuste korraldamine. Võid tunda ka tuhinat oma sääste investeerida. Marsi mõju 8. majas ei pruugi alati kajastuda väliselt, vaid seda transiiti võid tunda psühholoogilises transformatsioonis. Näiteks võid olla hõivatud mingi elusündmuse mõjutustest tingitud hingelise tervendamisega. Marsi retrograadi ajal võib aga esineda konflikte ja vaidlusi rahaasjade korraldamisel, eriti kui finantsid ja panused ei ole tasakaalus.

Septembri ja oktoobri vältel pane tähele, mis toimub Sinu partnerlussuhte vallas, sest 2025. aasta alguses liigub Marss tagasi Sinu 7. majja ning toob need teemad taas päevakorda.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et