Veevalaja
2023

jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

veevalaja tähtkuju

Veevalaja

Marss liigub Kaksikutes kuni 25. märtsini, kus ta on olnud juba viimased 4,5 kuud. Retrograadis on Marss aga veel kuni 12. jaanuarini. Seni kuni Marss on veel retrograadis võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem, valmis võitlema ja võistlema, samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, impulsiivsust ja viha.

Marss liigub aasta alguses Sinu 5. majas ning oled seetõttu rohkem hõivatud lastega seotud teemadega. Kas vajavad lapsed rohkem tegelemist või toimub nende elus midagi, mis põhjustab Sulle stressi. Samas on see just hea aeg planeerida lastega ühiseid tegevusi või teha koos sporti. Sul on rohkem energiat ja motivatsiooni enda hobide ja loominguliste tegevustega tegelemiseks. Suhetes oled häälestunud seksuaalsele ja romantilise lainele ning konkurendid jätad pika puuga seljataha. Marsi retrograadi ajal võid olla impulsiivsem ja kergemini ärrituvam, seega püüa seda laste peal mitte välja elada. Suuna enda sisemine viha näiteks loomingusse või sporti. Retrograadi ajal võid romantilistes suhetes olla liiga omandihimuline ja armukade, mis võib potentsiaalsed partnerid eemale hirmutada.

Saturn on viimased 2,5 aastat liikunud oma koduses Veevalaja märgis, kuid 7. märtsil liigub Saturn Kaladesse, kuhu ta jääb järgmiseks peaaegu 4 aastaks. Selles valdkonnas pead nägema rohkem vaeva või on vajalik rohkem aega ja energiat panustada või pead õppima selles vallas suuremat vastutust võtma. Samas võid kogeda ka rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke (eriti kui oled sündinud öösel). Pea aga meeles, et Saturn ei soovi halba, vaid tahab meile lihtsalt õpetust jagada ja testib meid, et õpiksime ütlema „ei“ ja enda eest seisma.

Märtsini liigub Saturn Sinu 1. majas, muutes Sind piltlikult öeldes päevapealt 10 aastat vanemaks. Tegelikult see päris nii muidugi ei ole, kuid Saturni transiit 1. majas muudab Sind küpsemaks ja kohusetundlikumaks. Vahel isegi niivõrd, et Sa kipud enda kanda võtma rohkem, kui Sa päriselt jaksad. Kui soovid enda juures midagi muuta (näiteks kaalust alla võtta), siis Saturn toob Sulle sihikindlust ja püsivust endaga vaeva näha. Natuke negatiivsema mõjuna võib Saturn muuta Sind pessimistlikumaks ja annab kalduvuse depressiivsusele, seega püüa leida tegevusi, mis Sulle rõõmu pakuvad ja hakka aktiivselt liikuma (või jätka, kui juba teed seda), et hoida stressitase kontrolli all. Ole iseenda parim sõber ning paku endale toetust ja hoolitsust, sest kipud olema sel perioodil eriti enesekriitiline. Vahel võid kalduda kriitikat ka teiste peal välja elama.

Märtsis liigub Saturn Sinu 2. majja, mis on seotud Sinu sissetulekute teenimise ja rahaasjadega. Sel perioodil tuleb raha sisse vaevaliselt, eriti kui Sa pole varasemalt eriti säästmisega tegelenud. Kui oled aga pikalt sääste kogunud, siis nüüd võid leida võimaluse neid tulutoovalt investeerida. See on aeg rahulikult järele mõelda, mida Sa päriselt teha tahad (sissetuleku teenimise mõttes) ning planeerida pikaajalisi projekte ja ettevõtmisi. Kiiret ja lihtsat tulu ja ratsa-rikkaks-saamist ei tasu sel perioodil kindlasti oodata.

Pluuto hüppab 2,5 kuuks Veevalajasse (23. märts kuni 11. juuni), lubades meid piiluda tulevikku ja näidates esimesi märke sellest, milliseid teemasid ta hakkab meie elus transformeerima järgmisel 20 aastal, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Pluuto kisub meid mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib meid silmitsi seisma tõelisusega tema täielikus alastuses. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et me saaksime kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas.

Pluuto liigub kevadel 2,5 kuuks Sinu 1. majja, mis on seotud Sinu identideedi ja välimusega ning sellega, kuidas ennast maailma näitad. Võid juba 2023. aasta kevadel kogeda suuri muutuseid nendes teemades. Kui Pluuto ei puuduta aga mõnda olulist punkti Sinu sünnikaardis, siis hakkad tema mõju tundma alles siis, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Pluuto transiiti 1. majas võiks võrrelda justkui remondi tegemisega, kus seinalt on vaja vana värv eemaldada, enne kui sinna saab kanda uue. Sarnaselt muudab Sinu olemust ka Pluuto – ta eemaldab kõik võltsid kihid, kõik maskid, et tuua välja Sinu tõeline sisu. Pluuto õpetab ja julgustab Sind olema Sina ise oma eheduses. Pikk Pluuto transiit võib tähendada mõnevõrra ebastabiilset perioodi, kuid see on kõik vajalik selleks, et Sa tunneksid vajadust lasta lahti vanast eluviisist ja julgeksid areneda enda parima mina suunas. Sa võid sel perioodil kogeda ka tragöödiaid ja valu, kuid selleks, et avastaksid enda sisemise jõu, millest Sa polnud teadlik. Kui oled tammunud paigal, siis Pluuto sunnib Sind enda mugavustsoonist välja astuma ning astuma vastu enda hirmudele, et lammutaksid kõik müürid, mis Sind tagasi hoiavad.

Jupiter liigub Jäära märgis mai keskpaigani. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda.

Jupiter liigub aasta esimestel kuudel Sinu 3. majas, mistõttu võid oodata sujuvamat ja ladusamat suhtlemist teistega. Mõte lendab kergelt ning häid ideid voolab uksest ja aknast. Eriti on soodustatud õdede-vendade, tädide-onude ja naabritega suhtlemine. Võid kuulda neilt häid ja huvitavaid uudiseid. Võib ette tulla ootamatuid väljasõite nädalalõppudeks või lihtsalt avastad oma kodukanti uuel moel.

Jupiter liigub aasta teises pooles (alates 16. maist) Sõnni märgis.

Mai keskel liigub Jupiter Sinu 4. majja, tuues küllust ja õnne koju ja perekondlikesse suhetesse. Hea aeg uue kodu soetamiseks või olemasoleva kodu remondiks. Naudid kodus aja veetmist ja kutsud hea meelega ka sõpru-tuttavaid külla. Perekonnas valitsevad head suhted ja aeg soodustabki perega aja veetmist, perega koos reisimist või pereliikmetele külla minekut.

Sel aastal ootab ees ka Veenuse retrograad Lõvis – tavaliselt läbib Veenus ühe märgi umbes kuu ajaga, mistõttu me tunneme tema mõju kindlas eluvaldkonnas vaid lühikest aega. Retrograadis olles jääb ta ühte märki aga pikemalt – ligikaudu 4 kuuks. Veenus liigub Lõvisse 5. juunil ja jääb sinna 9. oktoobrini, tuues meile harmoonilisemad suhted ja täites meie elu ilu, armastuse ja naudingutega. Eriti meeldiv on Veenuse transiit öisel ajal sündinutele. Veenuse retrograad (23. juuli kuni 4. september) viib meid aga osaliselt tagasi minevikku, sest iga 8 aasta järel jõuab Veenus oma tsükliga samasse punkti, kus ta oli 8 aastat tagasi – seega võib ta sel korral tuua uuesti päevakorda teemad, mis olid aktuaalsed meie elus 2015. aastat suvel või toob ta uuesti meie ellu inimesed sellest ajast. Selleks, et saaksid üle vaadata, kas oled teinud õiged otsused ja saad südamerahus edasi liikuda või on jäänud midagi õppimata või pole Sa siiani suutnud millestki/kellestki lahti lasta, et saaksid lahtised otsad kokku sõlmida.

Veenus jääb sel aastal pikemalt peatuma Sinu 7. majas, mil partnerlussuhted muutuvad Sinu jaoks olulisemaks. Veenus toob suhtesse romantikat ja tasakaalukust ning oskust teisi kuulata ja ennast partneri olukorda panna. Veenuse retrograadi ajal võivad kerkida päevakorda taas suhted või sündmused 8 aasta tagusest ajast (2015. a suvel). Romantika on Sinu elus sel ajal kindlasti päevakorral ja on võimalik, et retrograadi ajal võid kohata mõnda vana armastust. Vahest on aeg mõned suhted üles soojendada? Kuid on ka võimalik, et pead tol ajal tehtud otsused uuesti üle vaatama – kas oled sellega rahul või on jäänud miski kripeldama ja oleks vajalik lahtised otsad kokku sõlmida.

Sel aastal on märki vahetamas ka Kuu sõlmed. Kui siiani on nad liikunud ligikaudu 1,5 aastat Sõnnis ja Skorpionis, siis nüüd liiguvad nad Jäära ja Kaaludesse. Varjutuste perioodid toovad meie ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata meid käima mööda rada, mida meie hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset aprillis/mais Jäära ja Skorpioni märgis. Teine varjutuste tsükkel toimub oktoobris Kaalude ja Sõnni märgis.

Varjutused on eelmise aasta jooksul toimunud Sinu koduse elukorralduse ja vanemate ning karjääri ja avaliku reputatsiooniga seotud majades (4. ja 10. maja) ning neid mõjusid tunned veel sel aastal. Nendes majades toimuvate varjutuste korral võib ette tulla elukohavahetust või muul moel muutuseid koduses keskkonnas (nt kokkukolimise või remondi näol). Samas võivad uued algused ja lõpud puudutada hoopis Sinu vanemate elu või Sinu suhteid vanematega. Võid kogeda ka muutuseid karjäärivallas – nt ametikõrgenduse või hoopiski töökohavahetuse näol. Sel aastal hakkavad varjutused toimuma aga Sinu 3. ja 9. majas. Tugevamalt tunned neid muutuseid oktoobrist alates. Võimalik, et mingid elusündmused panevad Sind ümber hindama oma seniseid tõekspidamisi ja maailmavaateid. Võid kogeda ka uusi alguseid või mingi elufaasi lõppu suhtlemises õdede-vendade ja teiste lähisugulaste või naabritega. Kuna mõlemad majad on seotud reisimisega, siis võid oodata muudatusi ka selles vallas – see võib tähendada nii suuremat (või hoopis väiksemat) reisimishimu kui ka teadmistejanu. Millisel moel see täpsemalt võib Sind mõjutada, sõltub Sinu isiklikust sünnikaardist.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et