jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

veevalaja tähtkuju

Veevalaja

Saturn liigub terve 2024. aasta jätkuvalt Kalades, pannes Sind selles eluvaldkonnas rohkem pingutama, aega ja energiat panustama, õppima vastutust võtma. Kui oled sündinud peale päikeseloojangut ja enne päikesetõusu (ehk Sul on öine sünnikaart), siis võid kogeda selles eluvaldkonnas rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke. Raskematel juhtudel võib tulla ette olukordi, kus Sinu teel oleks justkui sein ees ja seda rada mööda enam edasi minna ei saa – siis pead leidma uue tee, sest senine teekond ei ole enam Sinu jaoks. Sõltub, kuivõrd oled astunud eluteel oma südamehäält kuulates ja järgides. Saturni teatakse astroloogias kui Suurt Õpetajat. Tema eesmärk on Sulle õpetust jagada ja suunata Sind tegema tööd iseendaga – panna Sind erinevatesse olukordadesse, et õpiksid vastutust võtma ja enda eest seisma, et omandaksid kogemusi ja teadmisi (mis võivad seetõttu viia ka meisterlike oskusteni mingis vallas), et õpiksid enda hirmudele vastu astuma.

Saturn liigub Sinu 2. majas, mis on seotud Sinu sissetulekute teenimise ja rahaasjadega. Sel perioodil tuleb raha sisse vaevaliselt, eriti kui Sa pole varasemalt säästmisega tegelenud. Kui oled aga pikalt sääste kogunud, siis nüüd võid leida võimaluse neid tulutoovalt investeerida. See on aeg rahulikult järele mõelda, mida Sa päriselt teha tahad (sissetuleku teenimise mõttes) ning planeerida pikaajalisi projekte ja ettevõtmisi. Kiiret ja lihtsat tulu ning ratsa-rikkaks-saamist ei tasu sel perioodil kindlasti oodata.

Kuu sõlmed liiguvad 2024. aastal Jäära ja Kaalude märgis. Varjutuste perioodid toovad Sinu ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata Sind käima mööda rada, mida Sinu hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset märtsis ja aprillis – 25.03 toimub kuuvarjutus Kaaludes ja 08.04 päikesevarjutus Jääras. Teine varjutuste tsükkel toimub septembris ja oktoobris – 18.09 toimub esimene kuuvarjutus Kalades, mis annab aimu järgmisel aastal ootavatest muutustest, ja 02.10 toimub päikesevarjutus Kaaludes. Kuuvarjutused toimuvad Täiskuu ajal ja on enamasti seotud mingite eluetappide lõppude ja kulminatsioonide ning lahti laskmisega. Päikesevarjutustega kaasneb samuti mingi eluetapi lõpp, aga selleks, et alata saaks midagi uut (isegi kui see on esialgu vaid idee-tasandil).

Varjutuste mõju tunned sel aastal peamiselt 3. ja 9. majas. Koged nii lõppe ja lahtilaskmisi kui ka uusi alguseid nendes valdkondades. Võimalik, et mingid elusündmused panevad Sind ümber hindama oma seniseid tõekspidamisi ja maailmavaateid. Võid kogeda ka uusi alguseid või mingi eluetapi lõppu suhtlemises õdede-vendade ja teiste lähisugulaste või naabritega. Kuna mõlemad majad on seotud reisimisega, siis võid oodata muudatusi ka selles vallas – see võib tähendada nii suuremat (või hoopis väiksemat) reisimishimu kui ka teadmisjanu. Septembris Kalade märgis toimuv kuuvarjutus toob esile samad teemad, milles Saturn on püüdnud ja püüab edaspidigi Sind õpetada. Millestki on vaja lõplikult loobuda või on aeg sulgeda mõni uks, mida oled juba liiga kaua valla hoidnud.

Sel aastal liigub Pluuto lõplikult Veevalajasse (alates 21.01), hüpates küll sügisel korraks tagasi Kaljukitse (02.09 – 19.11), et sõlmida kokku veel viimased lahtised otsad, kuid siis jääb püsima Veevalaja märki kuni 2043. aastani. Pluuto on Suur Transformaator – ta kisub Sind mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib Sind silmitsi seisma Sinu tõelise olemusega. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et Sa saaksid kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas. Selleks et midagi uut saaks alata, on tihti aga vaja vana maha lammutada. Mitte küll alati, aga enamasti siiski. Kui Sinu sünnikaardis on Pluuto Skorpioni märgis, siis on see transiit Sinu jaoks eriti oluline ja transformatiivne.

Pluuto liigub Sinu 1. majja, mis on seotud Sinu identideedi ja välimusega ning sellega, kuidas ennast maailmale näitad. Pluuto transiiti 1. majas võiks võrrelda justkui remondi tegemisega, kus seinalt on vaja vana värv eemaldada, enne kui sinna saab kanda uue. Sarnaselt muudab Sinu olemust ka Pluuto – ta eemaldab kõik võltsid kihid ja maskid, et tuua välja Sinu tõeline sisu. Pluuto õpetab ja julgustab Sind olema Sina ise oma eheduses. Pikk Pluuto transiit võib tähendada mõnevõrra ebastabiilset perioodi, kuid see on kõik vajalik selleks, et Sa tunneksid vajadust lasta lahti vanast eluviisist ja julgeksid areneda enda parima mina suunas. Sa võid sel perioodil kogeda ka tragöödiaid ja valu, kuid selleks, et avastaksid enda sisemise jõu, millest Sa polnud teadlik. Kui oled tammunud paigal, siis Pluuto sunnib Sind enda mugavustsoonist välja astuma ning astuma vastu enda hirmudele, et lammutaksid kõik müürid, mis Sind tagasi hoiavad.

Jupiter liigub Sõnni märgis mai lõpuni ja selle aja jooksul toimub aprilli keskpaigas ka võimas Jupiteri ühendus Uraaniga, tuues ootamatuid häid võimalusi või maailmapildi muutuseid selles eluvallas, mida valitseb Sõnni märk Sinu sünnikaardis. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda. Eesti aja järgi liigub Jupiter 26.05 (UT järgi 25.05) Kaksikute märki, avardades Sinu elus uut valdkonda.

Mai lõpuni liigub Jupiter Sinu 4. majas, tuues küllust ja õnne koju ja perekondlikesse suhetesse. Hea aeg uue kodu soetamiseks või olemasoleva kodu remondiks. Naudid kodus aja veetmist ja kutsud hea meelega ka sõpru-tuttavaid külla. Perekonnas valitsevad head suhted ja aeg soodustabki perega aja veetmist, perega koos reisimist või pereliikmetele külla minekut.

Jupiter liigub mai lõpus Sinu 5. majja – seega kasuta seda aega, et nautida endale meelepäraseid tegevusi. Tegele hobidega ja veeda aega perekonnaga. Kui Sul on lapsi, siis suhted lastega on positiivselt laetud ning see on suurepärane aeg erinevateks ühisteks lõbusateks tegevusteks ja üritusteks. Loomingulistes tegevustes võid oodata värsket inspiratsioonipuhangut. Vallalisena naudid tähelepanu romantilises sfääris ja võid kohata uut sobivat romantilise suhte kandidaati. Oht võib olla aga iha segamini ajamisel armastusega. Kui oled juba suhtes, siis võid oodata sel perioodil suhtesse rohkem särtsu, vürtsi ja kirge.

Marss läheb 2024. aasta lõpus uuesti retrograadi. Sel korral alustab ta retrograadi Lõvi märgist ja jõuab 2025. aasta alguses tagasi Vähki, tuues päevakorda taas teemad, mis olid luubi all septembri algusest novembri alguseni. Lõvi märki liigub Marss novembri alguses (04.11) ning retrograadi läheb Eesti aja järgi 07.12 (06.12 UT järgi). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem ja tegusam ning valmis võitlema ja võistlema, kuid samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, äkilisust, ärrituvust, impulsiivsust ja isegi viha. Marsi retrograadi ajal võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal), kuid vahest aitab teadlikkust sellistest energeetilistest mõjutustes ennast paremini kontrollida või võtta teadlikult aeg maha rahunemiseks.

Marss liigub Lõvi märgis Sinu 7. majas, tuues tähelepanu partnerlussuhtele. Võid olla altim flirtima või naudid kirepuhangut olemasolevas suhtes. Marsi retrograadi perioodil on suurem oht vaidlusteks ja konfliktideks partneriga (olgu ta romantiline või äriline partner). Tegelikult võiks öelda, et see oht on olemas terve selle aja, kui Marss liigub Sinu 7. majas. Kaldud kergemini ärrituma ja võid sääsest elevandi teha. Või siis tundub Sulle, et millegipärast tahavad kõik Sinuga tüli norida. Oled valmis enda eest seisma, kuid arvesta tagajärgedega, sest tülide klaarimine ei lähe sel perioodil kergelt. Võid tunda lausa vajadust olemasolevad sidemed läbi lõigata ja liikuda eluga edasi uues suunas (see oht võib tabada pigem päevasel ajal sündinuid). Kui aga suhete valdkonnas oled soovinud midagi muuta, siis just nüüd on aeg otsustavaks tegutsemiseks.

Septembri ja oktoobri vältel pane tähele, mis toimub Sinu töö, tervise ja harjumuste vallas, sest 2025. aasta alguses liigub Marss tagasi Sinu 6. majja ning toob need teemad taas päevakorda.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et