jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

jäär tähtkuju

Jäär

Saturn liigub terve 2024. aasta jätkuvalt Kalades, pannes Sind selles eluvaldkonnas rohkem pingutama, aega ja energiat panustama, õppima vastutust võtma. Kui oled sündinud peale päikeseloojangut ja enne päikesetõusu (ehk Sul on öine sünnikaart), siis võid kogeda selles eluvaldkonnas rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke. Raskematel juhtudel võib tulla ette olukordi, kus Sinu teel oleks justkui sein ees ja seda rada mööda enam edasi minna ei saa – siis pead leidma uue tee, sest senine teekond ei ole enam Sinu jaoks. Sõltub, kuivõrd oled astunud eluteel oma südamehäält kuulates ja järgides. Saturni teatakse astroloogias kui Suurt Õpetajat. Tema eesmärk on Sulle õpetust jagada ja suunata Sind tegema tööd iseendaga – panna Sind erinevatesse olukordadesse, et õpiksid vastutust võtma ja enda eest seisma, et omandaksid kogemusi ja teadmisi (mis võivad seetõttu viia ka meisterlike oskusteni mingis vallas), et õpiksid enda hirmudele vastu astuma.

Saturn liigub Sinu 12. majas ja jätkuvad samad teemad, mis eelmisel aastalgi. Võid tunda suuremat vajadust olla omaette või sunnivad mingid elusündmused Sind rohkem endasse tõmbuma. Seltskonnast eelistad eemale jääda ja võid tunda suuremat rahulolu omaette olles või hoopis vastupidi, kuigi tunned suurt vajadust leida aega iseendale, siis elutempo ei taha seda kuidagi võimaldada, mis võib tekitada sisemist frustratsiooni. Seega pead õppima leidma aega ka iseendale. On võimalikud erinevad terviseprobleemid, eriti vaimse tervisega seotult, seega puhka piisavalt, liiguta ennast ja toitu tervislikult, et hoida ärevus, depressioon ja stress endast kaugemal. Mõnel juhul võib tulla ka rohkem tegemist eraldatud paikadega, nt haiglate, vanglate, kloostritega jne – võid olla seal abiks või leiad hoopis ennast mingil põhjusel sealt.

Kuu sõlmed liiguvad 2024. aastal Jäära ja Kaalude märgis. Varjutuste perioodid toovad Sinu ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata Sind käima mööda rada, mida Sinu hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset märtsis ja aprillis – 25.03 toimub kuuvarjutus Kaaludes ja 08.04 päikesevarjutus Jääras. Teine varjutuste tsükkel toimub septembris ja oktoobris – 18.09 toimub esimene kuuvarjutus Kalades, mis annab aimu järgmisel aastal ootavatest muutustest, ja 02.10 toimub päikesevarjutus Kaaludes. Kuuvarjutused toimuvad Täiskuu ajal ja on enamasti seotud mingite eluetappide lõppude ja kulminatsioonide ning lahti laskmisega. Päikesevarjutustega kaasneb samuti mingi eluetapi lõpp, aga selleks, et alata saaks midagi uut (isegi kui see on esialgu vaid idee-tasandil).

Varjutuste mõju tunned sel aastal peamiselt Sinu enda ja partnerlussuhetega seotud majades (1. ja 7. maja). Koged nii lõppe ja lahtilaskmisi kui ka uusi alguseid nendes valdkondades. Kui oled suhtes, siis võid kogeda katsumusi ja proovikivisid olemasolevas suhtes. Need kas liidavad teid rohkem ühte või kui suhe ei ole rajatud tugevale vundamendile, siis rebivad lahku. Kui Sa oled aga siiani vallaline, siis on sel aastal suur tõenäosus kohata kedagi erilist, pöörates Sinu senise elukorralduse pisut pea peale. On aeg avastada, kes Sa ise oled ja mida elult tahad või mida suh(e)test ootad. Võid kogeda hetki, kus tunned, et oled ennast suhtes ära kaotamas või vastupidi, et lähtud liiga palju vaid iseendast. Igal juhul saad õppida looma tasakaalu nende kahe vahel. Septembris Kalade märgis toimuv kuuvarjutus toob esile samad teemad, milles Saturn on püüdnud ja püüab edaspidigi Sind õpetada. Millestki on vaja lõplikult loobuda või on aeg sulgeda mõni uks, mida oled juba liiga kaua valla hoidnud.

Sel aastal liigub Pluuto lõplikult Veevalajasse (alates 21.01), hüpates küll sügisel korraks tagasi Kaljukitse (02.09 – 19.11), et sõlmida kokku veel viimased lahtised otsad, kuid siis jääb püsima Veevalaja märki kuni 2043. aastani. Pluuto on Suur Transformaator – ta kisub Sind mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib Sind silmitsi seisma Sinu tõelise olemusega. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et Sa saaksid kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas. Selleks et midagi uut saaks alata, on tihti aga vaja vana maha lammutada. Mitte küll alati, aga enamasti siiski. Kui Sinu sünnikaardis on Pluuto Skorpioni märgis, siis on see transiit Sinu jaoks eriti oluline ja transformatiivne.

Pluuto liigub lõplikult Sinu 11. majja, hüpates küll sügisel korraks tagasi 10. majja, et veel viimased karjäärialased lahtised otsad kokku sõlmida. Pluuto liikumisel Sinu 11. majas on aeg üle vaadata, kes on Sinu tõelised sõbrad ja kes mitte. Kes läheb Sinuga läbi nii paksust ja vedelast, kes mitte. Järgmise paari aastakümne jooksul võid oodata suuri muutuseid sõprussuhetes – kas kasvate lahku või paljastub sõprade tõeline pale. Pluuto muutused ei ole kerged ega pisikesed, vaid need on süvatasandil transformatiivsed. Pluuto julgustab Sind vaatama tõtt ka enda tulevikuunistustega – kas elad enda südame järgi või on vaja Sind pisut raputada, et julgeksid kuulata enda südame häält?

Jupiter liigub Sõnni märgis mai lõpuni ja selle aja jooksul toimub aprilli keskpaigas ka võimas Jupiteri ühendus Uraaniga, tuues ootamatuid häid võimalusi või maailmapildi muutuseid selles eluvallas, mida valitseb Sõnni märk Sinu sünnikaardis. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda. Eesti aja järgi liigub Jupiter 26.05 (UT järgi 25.05) Kaksikute märki, avardades Sinu elus uut valdkonda.

Mai lõpuni liigub Jupiter Sinu 2. majas, mis vastutab Sinu sissetulekute ja finantside eest. Aasta esimene pool peaks olema Sulle finantsiliselt muretu. Raha tuleb lihtsamini sisse, aga ole kulutustega ettevaatlik, sest sama lihtsasti kipub see välja minema. Kuigi rahaasjade pärast ei pea Sa muretsema, ära jää siiski käed rüpes ootama, et tulusad pakkumised kukuksid taevast ise sülle. Nii lihtsasti Jupiter küllust Sinu ellu ei too, vaid ta pakub Sulle võimalusi ja toetab Sind, mis iganes plaane Sa ellu viid. Ootamatult hea võimalus sissetulekute suurendamiseks võib Sinuni saabuda aprilli keskpaigas.

Mai lõpust, kui Jupiter liigub Sinu 3. majja, võid oodata sujuvamat ja ladusamat suhtlemist teistega. Mõte lendab kergelt ning häid ideid voolab uksest ja aknast. Eriti on soodustatud õdede-vendade, tädide-onude ja naabritega suhtlemine. Võid kuulda neilt häid ja huvitavaid uudiseid. Võib ette tulla ootamatuid väljasõite nädalalõppudeks või lihtsalt avastad oma kodukanti uuel moel.

Marss läheb 2024. aasta lõpus uuesti retrograadi. Sel korral alustab ta retrograadi Lõvi märgist ja jõuab 2025. aasta alguses tagasi Vähki, tuues päevakorda taas teemad, mis olid luubi all septembri algusest novembri alguseni. Lõvi märki liigub Marss novembri alguses (04.11) ning retrograadi läheb Eesti aja järgi 07.12 (06.12 UT järgi). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem ja tegusam ning valmis võitlema ja võistlema, kuid samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, äkilisust, ärrituvust, impulsiivsust ja isegi viha. Marsi retrograadi ajal võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal), kuid vahest aitab teadlikkust sellistest energeetilistest mõjutustes ennast paremini kontrollida või võtta teadlikult aeg maha rahunemiseks.

Marss liigub Lõvi märgis Sinu 5. majas ja võid olla seetõttu rohkem hõivatud lastega seotud teemadega. Kas vajavad lapsed rohkem tegelemist või toimub nende elus midagi, mis põhjustab Sulle ärevust ja muret. Samas on see just hea aeg planeerida lastega ühiseid tegevusi või teha koos sporti. Sul on rohkem energiat ja motivatsiooni enda hobide ja loominguliste tegevustega tegelemiseks. Romantilistes suhetes oled häälestunud seksuaalsele ja romantilise lainele ning saad lasta enda seiklusliku vaimu vabaks. Püüa siiski flirdiga mitte üle pingutada. Marsi retrograadi ajal võid olla impulsiivsem ja kergemini ärrituvam, seega püüa seda laste peal mitte välja elada. Suuna enda sisemine viha näiteks loomingusse või sporti. Retrograadi ajal võid romantilistes suhetes olla liiga omandihimuline ja armukade, mis võib potentsiaalsed partnerid eemale hirmutada.

Septembri ja oktoobri vältel pane tähele, mis toimub Sinu kodu, kinnisvara või peresuhete vallas, sest 2025. aasta alguses liigub Marss tagasi Sinu 4. majja ning toob need teemad taas päevakorda.

1 thought on “Jäära horoskoop 2024”

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et