Skorpion
2023

jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

skorpion tähtkuju

Skorpion

Marss liigub Kaksikutes kuni 25. märtsini, kus ta on olnud juba viimased 4,5 kuud. Retrograadis on Marss aga veel kuni 12. jaanuarini. Seni kuni Marss on veel retrograadis võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem, valmis võitlema ja võistlema, samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, impulsiivsust ja viha.

Marss liigub märtsi teise pooleni Sinu 8. majas, hoides Sinu fookuse rahaasjadel. Sul tuleb rohkem tegemist teha teiste inimeste rahadega. Panustad energiat partneriga ühise rahakoti suurendamisse või on partner hõivatud enda finantside suurendamisega. Välistatud ei ole ka pärandusasjade korraldamine või hoopis võlgade likvideerimine või sissenõudmine või maksukohustuste korraldamine. Marsi mõju 8. majas ei pruugi alati kajastuda väliselt, vaid seda transiiti võid tunda psühholoogilises transformatsioonis. Näiteks võid olla hõivatud mingi elusündmuse mõjutustest tingitud hingelise tervendamisega. Marsi retrograadi ajal võib esineda konflikte ja vaidlusi rahaasjade korraldamisel, eriti kui finantsid ja panused ei ole tasakaalus.

Saturn on viimased 2,5 aastat liikunud oma koduses Veevalaja märgis, kuid 7. märtsil liigub Saturn Kaladesse, kuhu ta jääb järgmiseks peaaegu 4 aastaks. Selles valdkonnas pead nägema rohkem vaeva või on vajalik rohkem aega ja energiat panustada või pead õppima selles vallas suuremat vastutust võtma. Samas võid kogeda ka rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke (eriti kui oled sündinud öösel). Pea aga meeles, et Saturn ei soovi halba, vaid tahab meile lihtsalt õpetust jagada ja testib meid, et õpiksime ütlema „ei“ ja enda eest seisma.

Saturn liigub märtsini Sinu 4. majas, kus ta on olnud juba viimased 2 aastat. 4. maja on seotud peamiselt koduse elukorralduse ja vanematega. Saturni transiidil selles majas pead võtma rohkem vastutust nendes teemades või siis toob ta Sulle takistusi selles vallas. Näiteks pead Sa võib-olla hakkama hoolitsema enda vanema(te) eest või mingil moel neid rohkem toetama. Sinu läbisaamine vanematega võib olla konarlik ja võimalik, et pead sel perioodil läbi töötama mingeid lapsepõlveteemasid (või lausa traumasid), mis on Sulle sügava jälje jätnud. Võib ka juhtuda, et just sel perioodil pead seetõttu vajalikuks minna psühholoogilisele nõustamisele. Võid kogeda olulisi muutuseid koduses elukorralduses, nt kolid partneriga kokku või hoopis lahku, ning pead emmal-kummal moel õppima kas oma ruumi jagama (ja see on Sinu jaoks raske) või pead õppima ise hakkama saama. 

Märtsis liigub Saturn Sinu 5. majja. Kohtamisteks ja romantilisteks suheteks pole see tõenäoliselt kõige soodsam aeg. Võid kogeda takistusi suhetes – näiteks omavahelise geograafilise distantsi tõttu (kaugsuhte näol) või sekkub suhtesse keegi teine. Saturn 5. majas võib tuua ka takistusi pisipere planeerimisel või siis vastupidi, saad just lapsevanemaks, mis sunnib Sind võtma rohkem vastutust. Kuna see maja on seotud ka loomingulisusega, siis tegeled tõsisemalt oma hobidega ja panustad neisse rohkem aega, võimalik, et just sel ajal paned idanema mõned seemned, mis võivad Sulle tulevikus kasuks tulla. Vahel võib Saturn mõjuda aga täieliku tujurikkujana ning koged hoopis probleeme inspiratsiooni leidmisel. Võid olla tavapärasest tõsisem ning Sul on keeruline olla mänguline ja seikluslik ning tunda elust rõõmu.

Pluuto hüppab 2,5 kuuks Veevalajasse (23. märts kuni 11. juuni), lubades meil piiluda tulevikku ja näidates esimesi märke sellest, milliseid teemasid ta hakkab meie elus transformeerima järgmisel 20 aastal, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Pluuto kisub meid mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib meid silmitsi seisma tõelisusega tema täielikus alastuses. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et me saaksime kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas.

Pluuto hüppab sel kevadel viivuks Sinu 4. majja, mis on seotud koduse elukorralduse ja vanematega. Võid juba 2023. aasta kevadel kogeda suuri muutuseid nendes teemades. Kui Pluuto ei puuduta aga mõnda olulist punkti Sinu sünnikaardis, siis hakkad tema mõju tundma alles siis, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Selle transiidi ajal, võiks öelda, Sa läbid justkui puhastustule – Sa ei talu enam valesid ja valskust ega võltsi maskeraadi. See on aeg avastada, kuhu Sa tegelikult kuulud, kes on Sinu tõeline perekond ning kuidas ja kus Sa päriselt tahad elada. Toimuvad muutused nii perekondlikes suhetes kui ka elukohas või elukorralduses.

Jupiter liigub Jäära märgis mai keskpaigani. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda.

Jupiter liigub aasta esimestel kuudel Sinu 6. majas, mis on seotud tervise ja igapäevatööga. Suurepärane aeg muuta toitumist tervislikumaks, alustada tervist parandava dieedi või regulaarse treeninguga. Kuigi igapäevase töö hulk võib kohati suureneda, siis tundub, et töö läheb nagu lepase reega ja Sa teed seda rõõmuga. Pole välistatud, et saad hea tööalase pakkumise.

Jupiter liigub aasta teises pooles (alates 16. maist) Sõnni märgis.

Mai keskpaigast liigub Jupiter Sinu 7. majja, mis toob Sulle õnne ja optimismi partnerlussuhetes. Kui oled vallaline, siis just nüüd on hea aeg kohata kedagi erilist. Kui oled aga suhtes, siis võib see viia suhte uuele ja veel paremale tasandile – kas läbi kihlumise, kokkukolimise, abiellumise või lihtsalt lähedustunde suurenemise. Klientidega töö puhul võib suureneda teenust soovivate klientide hulk. Õnnetähe all kulgevad ka ärilised partnerlussuhted, seega kui oled huvitatud kellegagi koos näiteks ettevõtte loomisest, siis Jupiteri transiidil selles majas sujub teie omavaheline suhtlus ja koostöö vägagi hästi.

Sel aastal ootab ees ka Veenuse retrograad Lõvis – tavaliselt läbib Veenus ühe märgi umbes kuu ajaga, mistõttu me tunneme tema mõju kindlas eluvaldkonnas vaid lühikest aega. Retrograadis olles jääb ta ühte märki aga pikemalt – ligikaudu 4 kuuks. Veenus liigub Lõvisse 5. juunil ja jääb sinna 9. oktoobrini, tuues meile harmoonilisemad suhted ja täites meie elu ilu, armastuse ja naudingutega. Eriti meeldiv on Veenuse transiit öisel ajal sündinutele. Veenuse retrograad (23. juuli kuni 4. september) viib meid aga osaliselt tagasi minevikku, sest iga 8 aasta järel jõuab Veenus oma tsükliga samasse punkti, kus ta oli 8 aastat tagasi – seega võib ta sel korral tuua uuesti päevakorda teemad, mis olid aktuaalsed meie elus 2015. aastat suvel või toob ta uuesti meie ellu inimesed sellest ajast. Selleks, et saaksid üle vaadata, kas oled teinud õiged otsused ja saad südamerahus edasi liikuda või on jäänud midagi õppimata või pole Sa siiani suutnud millestki/kellestki lahti lasta, et saaksid lahtised otsad kokku sõlmida.

Lõvi valitseb Sinu 10. maja ja Veenuse transiit selles majas toob Sulle harmoonilisemad suhted ülemus(t)ega. Sel perioodil võid leida midagi, mis aitab Sul paremini mõista, milline on Sinu tõeline tööalane kutsumus või õnnestub Sul tänu väikesele ootamatule rahasüstile hakata tegema midagi, mida Sa tõeliselt naudid. Suurepärane aeg karjäärialaste sidemete loomiseks. Pole välistatud ka mõne preemia või auhinna saamine tehtud saavutuste eest. Veenuse retrograadi ajal võib tulla taas päevakorda mõni varasema tööga seotud teema või saad hea pakkumise endiselt kolleegilt või ülemuselt.

Sel aastal on märki vahetamas ka Kuu sõlmed. Kui siiani on nad liikunud ligikaudu 1,5 aastat Sõnnis ja Skorpionis, siis nüüd liiguvad nad Jäära ja Kaaludesse. Varjutuste perioodid toovad meie ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata meid käima mööda rada, mida meie hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset aprillis/mais Jäära ja Skorpioni märgis. Teine varjutuste tsükkel toimub oktoobris Kaalude ja Sõnni märgis.

Varjutused on eelmise aasta jooksul toimunud Sinu enda ja partnerlussuhetega seotud majades (1. ja 7. maja). Need teemad jätkuvad veel sel aastalgi. Võid kogeda suuri muutuseid olemasolevas suhtes, näiteks läbi mingi eluetapi lõppemise ja suhte liikumise järgmisele tasandile või kui suhe ei ole rajatud stabiilsele vundamendile, siis võib see periood kutsuda esile ka suhte lagunemise. Võid kogeda elusündmusi, mis muudavad Sind ennast ja seda, kuidas ennast maailmale näitad. Sel aastal liiguvad varjutused aga Sinu igapäevatöö ja tervisega seotud majadesse (6. ja 12. maja) ning tugevamalt hakkad nendes toimuvad teemasid tundma oktoobris ja need teemad jätkuvad järgmisel aastalgi. Võid kogeda muutuseid nii tööalaselt kui igapäevaste harjumustega seoses. Võimalik, et pead mingid halvad harjumused maha jätma, tegema korrektuure enda toitumises või liikumisharjumustes. Välistatud ei ole ka karjäärimuutus või töökohavahetus. Vahel on sel perioodil vaja aga olla olemas enda lähedaste või partneri jaoks ning kui oled harjunud ainult endaga arvestama, siis nüüd vajavad teised Sinu abi ja tuge.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et