jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

sõnn tähtkuju

Sõnn

Saturn liigub terve 2024. aasta jätkuvalt Kalades, pannes Sind selles eluvaldkonnas rohkem pingutama, aega ja energiat panustama, õppima vastutust võtma. Kui oled sündinud peale päikeseloojangut ja enne päikesetõusu (ehk Sul on öine sünnikaart), siis võid kogeda selles eluvaldkonnas rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke. Raskematel juhtudel võib tulla ette olukordi, kus Sinu teel oleks justkui sein ees ja seda rada mööda enam edasi minna ei saa – siis pead leidma uue tee, sest senine teekond ei ole enam Sinu jaoks. Sõltub, kuivõrd oled astunud eluteel oma südamehäält kuulates ja järgides. Saturni teatakse astroloogias kui Suurt Õpetajat. Tema eesmärk on Sulle õpetust jagada ja suunata Sind tegema tööd iseendaga – panna Sind erinevatesse olukordadesse, et õpiksid vastutust võtma ja enda eest seisma, et omandaksid kogemusi ja teadmisi (mis võivad seetõttu viia ka meisterlike oskusteni mingis vallas), et õpiksid enda hirmudele vastu astuma.

Saturn liigub Sinu 11. majas, mis on seotud sõprade ja sotsiaalsete suhete ning pikaajaliste unistuste ja lootustega. Suhted sõpradega võivad olla pingestatud ja vahel võib jääda mulje, justkui loobitakse Sulle meelega kaikaid kodaratesse. See on aeg jõuda järeldusele, kes on Sinu tõelised sõbrad ja lähevad Sinuga koos läbi nii paksust kui vedelast, nii heast kui halvast. Sinu sotsiaalsed suhted on muutumises, olgu selleks uued sõbrad või liitumine uute gruppidega või lihtsalt vanadest ja mittetoimivatest suhetest lahtilaskmine. Saturn 11. majas võib tuua raskusi ja eriarvamusi sõpradega või ei jätku Sul aega tegeleda oma sõprussuhetega. Võid kogeda ka takistusi enda unistuste poole püüdlemisel, kuid Saturn paneb Sind lihtsalt proovile – kas siht on selge ja tahtmine kindel. Pane tähele, et kui mingis suunas liikudes on teel liiga palju takistusi, siis tasub pisut järele mõelda – kas see on ikka Sinu tee? Vahest on elul Sinu jaoks teised plaanid ja need on märgid, mis püüavad suunata Sind õigele rajale?

Kuu sõlmed liiguvad 2024. aastal Jäära ja Kaalude märgis. Varjutuste perioodid toovad Sinu ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata Sind käima mööda rada, mida Sinu hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset märtsis ja aprillis – 25.03 toimub kuuvarjutus Kaaludes ja 08.04 päikesevarjutus Jääras. Teine varjutuste tsükkel toimub septembris ja oktoobris – 18.09 toimub esimene kuuvarjutus Kalades, mis annab aimu järgmisel aastal ootavatest muutustest, ja 02.10 toimub päikesevarjutus Kaaludes. Kuuvarjutused toimuvad Täiskuu ajal ja on enamasti seotud mingite eluetappide lõppude ja kulminatsioonide ning lahti laskmisega. Päikesevarjutustega kaasneb samuti mingi eluetapi lõpp, aga selleks, et alata saaks midagi uut (isegi kui see on esialgu vaid idee-tasandil).

Varjutuste mõju tunned sel aastal peamiselt 12. ja 6. majas. Koged nii lõppe ja lahtilaskmisi kui ka uusi alguseid nendes valdkondades. Võid kogeda muutuseid nii tööalaselt kui igapäevaste harjumustega seoses. Võimalik, et pead mingid halvad harjumused maha jätma, tegema korrektuure enda toitumises või liikumisharjumustes. Välistatud ei ole ka töökohavahetus. Kui oled ülemuse rollis, siis võib sel perioodil tulla rohkem ette alluvate koondamiste või vallandamistega. Kui Sa pole osanud leida aega iseendale, siis nüüd on aeg vaadata elukorraldus üle, sest just Sina ise pead ennekõike  enda eest hoolitsema. Hea aeg alustada mediteerimise, mõne spirituaalse praktika või muu tegevusega, mis aitab Sul saavutada paremat kontakti iseendaga ning õppida märkama enda vajadusi. Sa ei saa olla teiste jaoks olemas, kui Sinu enda tass on tühi. Septembris Kalade märgis toimuv kuuvarjutus toob esile samad teemad, milles Saturn on püüdnud ja püüab edaspidigi Sind õpetada. Millestki on vaja lõplikult loobuda või on aeg sulgeda mõni uks, mida oled juba liiga kaua valla hoidnud.

Sel aastal liigub Pluuto lõplikult Veevalajasse (alates 21.01), hüpates küll sügisel korraks tagasi Kaljukitse (02.09 – 19.11), et sõlmida kokku veel viimased lahtised otsad, kuid siis jääb püsima Veevalaja märki kuni 2043. aastani. Pluuto on Suur Transformaator – ta kisub Sind mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib Sind silmitsi seisma Sinu tõelise olemusega. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et Sa saaksid kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas. Selleks et midagi uut saaks alata, on tihti aga vaja vana maha lammutada. Mitte küll alati, aga enamasti siiski. Kui Sinu sünnikaardis on Pluuto Skorpioni märgis, siis on see transiit Sinu jaoks eriti oluline ja transformatiivne.

Pluuto liigub Sinu 10. majja, puhudes uusi tuuli karjäärivallas. Pluuto näitab, millest Sa tegelikult tehtud oled ja milleks Sa suuteline oled. Igal juhul ei jää Sinu praegune karjääripositsioon samaks ja pead olema valmis muutusteks. Kui käid enda südame teel ja naudid oma tööd, siis Pluuto võib tuua Sulle suurema võimupositsiooni või lihtsalt rohkem mõjuvõimu, andes Sinu kätte ohjad ja kontrolli olukorra üle. Eriti kui tunned, et oled väsinud teiste pilli järgi tantsimast. Kui Sa siiski ei leia endas julgust midagi muuta, siis muutub töökeskkond Sinu jaoks järjest toksilisemaks. Kui Sa ei ole julgenud kuulata oma südame kutset ja tunned, et oled eksinud teelt, siis Pluuto ülesanne ongi Sind „äratada“.

Jupiter liigub Sõnni märgis mai lõpuni ja selle aja jooksul toimub aprilli keskpaigas ka võimas Jupiteri ühendus Uraaniga, tuues ootamatuid häid võimalusi või maailmapildi muutuseid selles eluvallas, mida valitseb Sõnni märk Sinu sünnikaardis. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda. Eesti aja järgi liigub Jupiter 26.05 (UT järgi 25.05) Kaksikute märki, avardades Sinu elus uut valdkonda.

Mai lõpuni liigub Jupiter Sinu 1. majas. Sina ise oled oma õnne sepp – Jupiter toob Sinuni erinevaid võimalusi oma õnne sepistamiseks, Sinu ülesanne on neist kinni haarata. Tunned ennast optimistlikumana ja pakatad ideedest – nüüd tuleb leida muidugi ka tahet ja viitsimist neid praktikasse rakendada. Igal juhul on see suurepärane aeg loomingulistes tegevusteks. Tee seda, millega Sinu hing ihkab tegeleda, sest nüüd on soodne aeg uute projektide alustamiseks – olgu need isiklikud või tööalased. Ootamatu ja soodne pakkumine võib selleks avaneda just aprilli keskpaigas. Söömise ja joomisega tasub aga piiri pidada, sest võid kalduda nautlemisega liialdustesse ja siis pole ka kiire kaalutõus välistatud.

Mai lõpus liigub Jupiter Sinu 2. majja, mis vastutab Sinu sissetulekute ja finantside eest. Kui leidsid aasta esimestel kuudel mõned head ideed, mida ellu viia, siis nüüd on aeg nautida tulusid nendest allikatest. Aasta teine pool peaks olema Sulle finantsiliselt muretu. Raha tuleb lihtsamini sisse, aga ole kulutustega ettevaatlik, sest sama lihtsasti kipub see välja minema. Kuigi rahaasjade pärast ei pea Sa muretsema, siis ära jää käed rüpes ootama, et tulusad pakkumised kukuksid taevast ise sülle. Nii lihtsasti Jupiter küllust Sinu ellu ei too, vaid ta pakub Sulle võimalusi ja toetab Sind, mis iganes plaane Sa ellu viid.

Marss läheb 2024. aasta lõpus uuesti retrograadi. Sel korral alustab ta retrograadi Lõvi märgist ja jõuab 2025. aasta alguses tagasi Vähki, tuues päevakorda taas teemad, mis olid luubi all septembri algusest novembri alguseni. Lõvi märki liigub Marss novembri alguses (04.11) ning retrograadi läheb Eesti aja järgi 07.12 (06.12 UT järgi). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem ja tegusam ning valmis võitlema ja võistlema, kuid samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, äkilisust, ärrituvust, impulsiivsust ja isegi viha. Marsi retrograadi ajal võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal), kuid vahest aitab teadlikkust sellistest energeetilistest mõjutustes ennast paremini kontrollida või võtta teadlikult aeg maha rahunemiseks.

Marss liigub Lõvi märgis Sinu 4. majas, suunates rohkem energiat koduga seotud teemadesse. Hea aeg kodu rekonstrueerimiseks või värskendusremondi tegemiseks. Rohkem tegemist võib olla vanematega või toimub nende elus midagi, mis valmistab Sulle stressi või lausa ärritab. Retrograadi perioodil on suurem oht ärritumisteks ja kodutülideks. Võimalik, et Sul ei ole võimalik sel perioodil rahulikku momenti kodus leida ja kõik ajab Sind närvi, kas trambivad lapsed ringi või teevad naabrid lärmi. Tule ja terariistadega tasub ettevaatlikumalt ümber käia, sest on oht erinevateks õnnetusteks ja äpardusteks. Pole välistatud ka elukohavahetus – kas olude sunnil või soovist lihtsalt lahkuda. Igal juhul tasub sõnadega olla ettevaatlikum ning enne mõelda ja siis öelda – eriti pereliikmetega suheldes.

Septembri ja oktoobri vältel pane tähele, mis toimub Sinu suhetes õdede-vendade või naabritega ja vaata üle autoga seotud dokumendid või remondivajadus, sest 2025. aasta alguses liigub Marss tagasi Sinu 3. majja ning toob need teemad taas päevakorda.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et