jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

kalad tähtkuju

Kalad

Saturn liigub terve 2024. aasta jätkuvalt Kalades, pannes Sind selles eluvaldkonnas rohkem pingutama, aega ja energiat panustama, õppima vastutust võtma. Kui oled sündinud peale päikeseloojangut ja enne päikesetõusu (ehk Sul on öine sünnikaart), siis võid kogeda selles eluvaldkonnas rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke. Raskematel juhtudel võib tulla ette olukordi, kus Sinu teel oleks justkui sein ees ja seda rada mööda enam edasi minna ei saa – siis pead leidma uue tee, sest senine teekond ei ole enam Sinu jaoks. Sõltub, kuivõrd oled astunud eluteel oma südamehäält kuulates ja järgides. Saturni teatakse astroloogias kui Suurt Õpetajat. Tema eesmärk on Sulle õpetust jagada ja suunata Sind tegema tööd iseendaga – panna Sind erinevatesse olukordadesse, et õpiksid vastutust võtma ja enda eest seisma, et omandaksid kogemusi ja teadmisi (mis võivad seetõttu viia ka meisterlike oskusteni mingis vallas), et õpiksid enda hirmudele vastu astuma.

Saturn liigub Sinu 1. majas, tuues Sulle rohkem vastutust, kohusetunnet ja muutes Sind küpsemaks. Sel perioodil pead ette vaatama, et Sa ei võtaks enda kanda rohkem, kui Sa jõuad kanda. Lisaks annab Saturn Sulle nüüd sihikindlust ja järjekindlust viia enda alustatud plaane lõpuni. Kui soovid enda juures midagi muuta (näiteks kaalust alla võtta), siis Saturn annab Sulle püsivust endaga vaeva näha. Natuke negatiivsema mõjuna võib Saturn muuta Sind pessimistlikumaks ja Sul on kalduvus ärevusele ja depressiivsusele, seega püüa leida tegevusi, mis Sulle rõõmu pakuvad ja hakka aktiivsemalt liikuma (või jätka, kui juba teed seda), et hoida stressitase kontrolli all. Ole iseenda parim sõber ning paku endale toetust ja hoolitsust, sest kipud olema sel perioodil eriti enesekriitiline. Vahel võid kalduda kriitikat ka teiste peal välja elama.

Kuu sõlmed liiguvad 2024. aastal Jäära ja Kaalude märgis. Varjutuste perioodid toovad Sinu ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata Sind käima mööda rada, mida Sinu hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset märtsis ja aprillis – 25.03 toimub kuuvarjutus Kaaludes ja 08.04 päikesevarjutus Jääras. Teine varjutuste tsükkel toimub septembris ja oktoobris – 18.09 toimub esimene kuuvarjutus Kalades, mis annab aimu järgmisel aastal ootavatest muutustest, ja 02.10 toimub päikesevarjutus Kaaludes. Kuuvarjutused toimuvad Täiskuu ajal ja on enamasti seotud mingite eluetappide lõppude ja kulminatsioonide ning lahti laskmisega. Päikesevarjutustega kaasneb samuti mingi eluetapi lõpp, aga selleks, et alata saaks midagi uut (isegi kui see on esialgu vaid idee-tasandil).

Varjutuste mõju tunned sel aastal peamiselt 2. ja 8. majas, mis on mõlemad Sinu rahamajad, esimene neist Sinu enda sissetulekute maja ja teine seotud teiste inimeste rahadega. Koged nii lõppe ja lahtilaskmisi kui ka uusi alguseid nendes valdkondades. Võid oodata ümberkorraldusi ja muutuseid seoses enda või partneri sissetulekute teenimisega või jagate hoopis ühisvara. Esile võivad kerkida ka laenude, võlgade, investeeringute, maksude ja pärandustega seotud teemad. Septembris Kalade märgis toimuv kuuvarjutus toob esile samad teemad, milles Saturn on püüdnud ja püüab edaspidigi Sind õpetada. Millestki on vaja lõplikult loobuda või on aeg sulgeda mõni uks, mida oled juba liiga kaua valla hoidnud.

Sel aastal liigub Pluuto lõplikult Veevalajasse (alates 21.01), hüpates küll sügisel korraks tagasi Kaljukitse (02.09 – 19.11), et sõlmida kokku veel viimased lahtised otsad, kuid siis jääb püsima Veevalaja märki kuni 2043. aastani. Pluuto on Suur Transformaator – ta kisub Sind mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib Sind silmitsi seisma Sinu tõelise olemusega. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et Sa saaksid kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas. Selleks et midagi uut saaks alata, on tihti aga vaja vana maha lammutada. Mitte küll alati, aga enamasti siiski. Kui Sinu sünnikaardis on Pluuto Skorpioni märgis, siis on see transiit Sinu jaoks eriti oluline ja transformatiivne.

Pluuto liigub Sinu 12. majja, tuues Sulle õppetunde, mis julgustavad Sind olema Sina ise. Ta sunnib Sind vastamisi vana valu ja häbiga, mida tahaksid unustada ja vaiba alla pühkida, kuid Pluuto kaevab selle kõik Sinu seest välja, et saaksid ennast tervendada. See kõik on vajalik, et suudaksid vastu pidada järgmise Pluuto transiidi Sinu 1. majas, mis algab 2043. aastal. On võimalik, et Pluuto transiidil Sinu 12. majas tuleb Sul tegeleda enda vaimse tervisega. Samuti võid kogeda sügavaid sisemisi muutuseid läbi suhete inimestega, kellega Sa tavaliselt läbi ei saa, kes on Sinu vastandid või kellega Sul on raske ühist keelt leida. Sellesse võivad olla segatud Pluutoga kaasas käivad teemad nagu kontroll, võimudünaamika või manipulatsioon – võimalik, et pead seeläbi õppima enda eest rohkem seisma.

Jupiter liigub Sõnni märgis mai lõpuni ja selle aja jooksul toimub aprilli keskpaigas ka võimas Jupiteri ühendus Uraaniga, tuues ootamatuid häid võimalusi või maailmapildi muutuseid selles eluvallas, mida valitseb Sõnni märk Sinu sünnikaardis. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda. Eesti aja järgi liigub Jupiter 26.05 (UT järgi 25.05) Kaksikute märki, avardades Sinu elus uut valdkonda.

Jupiter liigub mai lõpuni Sinu 3. majas ning võid oodata sujuvamat ja ladusamat suhtlemist teistega. Eriti on soodustatud õdede-vendade, tädide-onude ja naabritega suhtlemine. Võid kuulda neilt häid ja huvitavaid uudiseid. Võib ette tulla ootamatuid väljasõite nädalalõppudeks või lihtsalt avastad oma kodukanti uuel moel. Mõte lendab kergelt ning häid ideid voolab uksest ja aknast, seega kui plaanid raamatut kirjutada või blogi pidada, siis sõnadest ei tohiks puudu tulla.

Mai lõpus liigub Jupiter Sinu 4. majja, tuues küllust ja õnne koju ja perekondlikesse suhetesse. Hea aeg uue kodu soetamiseks või olemasoleva kodu remondiks. Naudid kodus aja veetmist ja kutsud hea meelega ka sõpru-tuttavaid külla. Perekonnas valitsevad head suhted ja aeg soodustabki perega aja veetmist, perega koos reisimist või pereliikmetele külla minekut.

Marss läheb 2024. aasta lõpus uuesti retrograadi. Sel korral alustab ta retrograadi Lõvi märgist ja jõuab 2025. aasta alguses tagasi Vähki, tuues päevakorda taas teemad, mis olid luubi all septembri algusest novembri alguseni. Lõvi märki liigub Marss novembri alguses (04.11) ning retrograadi läheb Eesti aja järgi 07.12 (06.12 UT järgi). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem ja tegusam ning valmis võitlema ja võistlema, kuid samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, äkilisust, ärrituvust, impulsiivsust ja isegi viha. Marsi retrograadi ajal võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal), kuid vahest aitab teadlikkust sellistest energeetilistest mõjutustes ennast paremini kontrollida või võtta teadlikult aeg maha rahunemiseks.

Marss liigub Lõvi märgis Sinu 6. majas, tuues fookus igapäevarutiinide, töö või tervise korraldamisel. Hea aeg tervise edendamiseks, näiteks uue treeningkava või toitumisprogrammiga alustamiseks. Kui Sul on muidu motivatsioonist puudus olnud, siis Marsi aktiivsus ja energia utsitavad Sind mõnusasti tagant. Sportimisel tasub aga ette vaadata, et ennast liialt tagant ei piitsutaks, kuna vigastused on kergemad tulema, kui tahad teha liiga ruttu, liiga palju (eriti retrograadi ajal). Võid veeta rohkem aega tööl, sest töö ei taha kuidagi otsa lõppeda või ajab üks tähtaeg teist taga ja seetõttu vaevled ka ärevuse küüsis. Marsi retrograadi perioodil võid sattuda kergemini konfliktidesse ja vaidlustesse kolleegide või alluvatega. Võid tunda ka suuremat ärevust oma tervise pärast.

Septembri ja oktoobri vältel pane tähele, mis toimub Sinu suhetes lastega, romantilistes suhetes või loominguliste tegevuste ja hobide vallas, sest 2025. aasta alguses liigub Marss tagasi Sinu 5. majja ning toob need teemad taas päevakorda.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et