Kalad
2023

jäär

Jäär

21. märts - 20. aprill

sõnn

Sõnn

21. aprill - 21. mai

kaksikud

Kaksikud

22. mai - 21. juuni

vähk

Vähk

22. juuni - 22. juuli

lõvi

Lõvi

23. juuli - 22. august

neitsi

Neitsi

23. august - 22. september

kaalud

Kaalud

23. september - 22. oktoober

skorpion

Skorpion

23. oktoober - 21. november

ambur

Ambur

22. november - 21. detsember

kaljukits

Kaljukits

22. detsember - 19. jaanuar

veevalaja

Veevalaja

20. jaanuar - 18. veebruar

kalad

Kalad

19. veebruar - 20. märts

kalad tähtkuju

Kalad

Marss liigub Kaksikutes kuni 25. märtsini, kus ta on olnud juba viimased 4,5 kuud. Retrograadis on Marss aga veel kuni 12. jaanuarini. Seni kuni Marss on veel retrograadis võid valmis olla konfliktideks, takistusteks või tagasilöökideks nendes eluvaldkondades või inimestega, keda see maja esindab (eriti kui oled sündinud päevasel ajal). Marsi paiknemine mingis majas viib Sinu fookuse ja energia selle majaga seotud teemadele ja inimestele. Sa oled nendes valdkondades aktiivsem, valmis võitlema ja võistlema, samas võib see tuua ka rohkem kärsitust, impulsiivsust ja viha.

Aasta alguses liigub Marss Sinu 4. majas ning sel perioodil suunad rohkem energiat koduga seotud teemadesse. Hea aeg kodu rekonstrueerimiseks või värskendusremondi tegemiseks. Rohkem tegemist võib olla vanematega või toimub nende elus midagi, mis valmistab Sulle stressi või lausa ärritab. Retrograadi perioodil on suurem oht ärritumisteks ja kodutülideks. Võimalik, et Sul ei ole võimalik siis rahulikult kodust miljööd nautida, kas trambivad lapsed ringi või teevad naabrid lärmi. Tule ja terariistadega tasub ettevaatlikumalt ümber käia, sest on oht erinevateks õnnetusteks ja äpardusteks.  Pole välistatud ka elukohavahetus – kas olude sunnil või soovist lihtsalt lahkuda. Igal juhul tasub sõnadega olla ettevaatlikum ning enne mõelda ja siis öelda – eriti pereliikmetega suheldes.

Saturn on viimased 2,5 aastat liikunud oma koduses Veevalaja märgis, kuid 7. märtsil liigub Saturn Kaladesse, kuhu ta jääb järgmiseks peaaegu 4 aastaks. Selles valdkonnas pead nägema rohkem vaeva või on vajalik rohkem aega ja energiat panustada või pead õppima selles vallas suuremat vastutust võtma. Samas võid kogeda ka rohkem takistusi, kannatusi või tagasilööke (eriti kui oled sündinud öösel). Pea aga meeles, et Saturn ei soovi halba, vaid tahab meile lihtsalt õpetust jagada ja testib meid, et õpiksime ütlema „ei“ ja enda eest seisma.

Märtsini liigub Saturn Sinu 12. majas, kus ta on olnud juba viimased 2 aastat. Sel perioodil võid tunda suuremat vajadust olla omaette või sunnivad mingid elusündmused Sind rohkem endasse tõmbuma. Seltskondlik eluviis võib Sind hoopiski väsitada ning tunned suuremat rahulolu omaette olles. On võimalikud erinevad terviseprobleemid, eriti vaimse tervisega seotult, seega leia aega iseendale, liigu piisavalt ja toitu tervislikult, et hoida depressioon ja stress endast kaugemal. Mõnel juhul võib tulla ka rohkem tegemist eraldatud paikadega, nt haiglate, vanglate, kloostritega jne – olles seal abiks või leides ennast ise mingil põhjusel sealt.

Märtsis liigub Saturn Sinu 1. majja, muutes Sind piltlikult öeldes päevapealt 10 aastat vanemaks. Tegelikult see päris nii muidugi ei ole, kuid Saturni transiit 1. majas muudab Sind küpsemaks ja kohusetundlikumaks. Vahel isegi niivõrd, et Sa kipud enda kanda võtma rohkem, kui Sa päriselt jaksad. Kui soovid enda juures midagi muuta (näiteks kaalust alla võtta), siis Saturn toob Sulle sihikindlust ja püsivust endaga vaeva näha. Natuke negatiivsema mõjuna võib Saturn muuta Sind pessimistlikumaks ja Sul on kalduvus depressiivsusele, seega püüa leida tegevusi, mis Sulle rõõmu pakuvad ja hakka aktiivsemalt liikuma (või jätka, kui juba teed seda), et hoida stressitase kontrolli all. Ole iseenda parim sõber ning paku endale toetust ja hoolitsust, sest kipud olema sel perioodil eriti enesekriitiline. Vahel võid kalduda kriitikat ka teiste peal välja elama.

Pluuto hüppab 2,5 kuuks Veevalajasse (23. märts kuni 11. juuni), lubades meid piiluda tulevikku ja näidates esimesi märke sellest, milliseid teemasid ta hakkab meie elus transformeerima järgmisel 20 aastal, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Pluuto kisub meid mugavustsoonist välja, toob kappidest välja sinna peidetud luukered ja sunnib meid silmitsi seisma tõelisusega tema täielikus alastuses. Kõik, mis on oma aja ära elanud, peab lahkuma või muutuma, et me saaksime kasvada ja areneda oma sügavama olemuse ja tõelise kutsumuse suunas.

Pluuto liigub kevadel viivuks Sinu 12. majja ja võid juba 2023. aasta kevadel kogeda suuri muutuseid nendes teemades. Kui Pluuto ei puuduta aga mõnda olulist punkti Sinu sünnikaardis, siis hakkad tema mõju tundma alles siis, kui ta liigub lõplikult Veevalajasse 2024. aastal. Pluuto transiit selles majas õpetab ja julgustab Sind olema Sina ise. Ta sunnib Sind vastamisi oma vana valu ja häbiga, mida tahaksid unustada ja vaiba alla pühkida, kuid Pluuto kaevab selle kõik Sinu seest välja, et saaksid ennast tervendada. See kõik on vajalik, et suudaksid vastu pidada järgmise Pluuto transiidi Sinu 1. majas.

Jupiter liigub Jäära märgis mai keskpaigani. Jupiteri kutsutakse astroloogias Suureks Heategijaks. Tavaliselt toob ta õnne, häid võimalusi ja küllust. Eriti päevasel ajal sündinutele. Kui aga unustad enda kaine meele, siis võib ta tuua tagasilööke, sest Jupiteril on kombeks kõike suurendada, paisutada, avardada – seetõttu on ka suurem oht äärmustesse ja liialdustesse sattuda.

Jupiter liigub aasta esimestel kuudel Sinu 2. majas ja see on finantsiliselt suurepärane aeg. Raha tuleb lihtsamini sisse, aga ole kulutustega ettevaatlik, sest sama lihtsasti kipub see välja minema. Kuigi rahaasjade pärast ei pea Sa muretsema, ära jää siiski käed rüpes ootama, et tulusad pakkumised kukuksid taevast ise sülle. Nii lihtsasti ka Jupiter küllust Sinu ellu ei too, vaid ta pakub Sulle võimalusi ja toetab Sind, mis iganes plaane Sa ellu viid.

Jupiter liigub aasta teises pooles (alates 16. maist) Sõnni märgis.

Jupiter liigub mai keskel Sinu 3. majja, mistõttu võid oodata sujuvamat ja ladusamat suhtlemist teistega. Mõte lendab kergelt ning häid ideid voolab uksest ja aknast. Eriti on soodustatud õdede-vendade, tädide-onude ja naabritega suhtlemine. Võid kuulda neilt häid ja huvitavaid uudiseid. Võib ette tulla ootamatuid väljasõite nädalalõppudeks või lihtsalt avastad oma kodukanti uuel moel.

Sel aastal ootab ees ka Veenuse retrograad Lõvis – tavaliselt läbib Veenus ühe märgi umbes kuu ajaga, mistõttu me tunneme tema mõju kindlas eluvaldkonnas vaid lühikest aega. Retrograadis olles jääb ta ühte märki aga pikemalt – ligikaudu 4 kuuks. Veenus liigub Lõvisse 5. juunil ja jääb sinna 9. oktoobrini, tuues meile harmoonilisemad suhted ja täites meie elu ilu, armastuse ja naudingutega. Eriti meeldiv on Veenuse transiit öisel ajal sündinutele. Veenuse retrograad (23. juuli kuni 4. september) viib meid aga osaliselt tagasi minevikku, sest iga 8 aasta järel jõuab Veenus oma tsükliga samasse punkti, kus ta oli 8 aastat tagasi – seega võib ta sel korral tuua uuesti päevakorda teemad, mis olid aktuaalsed meie elus 2015. aastat suvel või toob ta uuesti meie ellu inimesed sellest ajast. Selleks, et saaksid üle vaadata, kas oled teinud õiged otsused ja saad südamerahus edasi liikuda või on jäänud midagi õppimata või pole Sa siiani suutnud millestki/kellestki lahti lasta, et saaksid lahtised otsad kokku sõlmida.

Veenus peatub sel aastal pikemalt Sinu 6. majas, tuues Sulle harmoonilisemad suhted igapäevaelus ja mõnusa töökeskkonna. Sa naudid head tervist ja panustad rõõmuga selle turgutamisse, näiteks alustades uue treeningkava või toitumisprogrammiga. Veenus toob sel ajal Sinu ellu uusi harmoonilisi suhteid, olgu selleks uus meeldiv kolleeg, naeratav ettekandja kohvikus või heatujuline iluteenindaja. Veenuse retrograadi ajal võivad kerkida päevakorda taas suhted või sündmused 8 aasta tagusest ajast (2015. a suvel). Vahest on aeg mõned suhted üles soojendada? Kuid on ka võimalik, et pead tol ajal tehtud otsused uuesti üle vaatama – kas oled sellega rahul või on jäänud miski kripeldama ja oleks vajalik lahtised otsad kokku sõlmida.

Sel aastal on märki vahetamas ka Kuu sõlmed. Kui siiani on nad liikunud ligikaudu 1,5 aastat Sõnnis ja Skorpionis, siis nüüd liiguvad nad Jäära ja Kaaludesse. Varjutuste perioodid toovad meie ellu uusi alguseid ja lõppe, et tõugata meid käima mööda rada, mida meie hing on tulnud oma maisel teekonnal kogema. On aeg lasta lahti sellest, mis on oma aja ära elanud ja võtta vastu uus. Vahel on need muutused sisemised, vahel ka välised. Mida vähem Sa järgid oma saatuse kutset, seda dramaatilisemad võivad olla muutused. Esimene varjutuste tsükkel leiab aset aprillis/mais Jäära ja Skorpioni märgis. Teine varjutuste tsükkel toimub oktoobris Kaalude ja Sõnni märgis.

Varjutuste mõju oled tundnud eelmise aasta jooksul 3. ja 9. majas ning need teemad võivad jätkuda veel sel aastal. Võimalik, et mingid elusündmused panevad Sind ümber hindama oma seniseid tõekspidamisi ja maailmavaateid. Võid kogeda ka uusi alguseid või mingi elufaasi lõppu suhtlemises õdede-vendade ja teiste lähisugulaste või naabritega. Sel aastal liiguvad varjutused aga Sinu rahamajadesse (2. ja 8. maja). Tugevamalt tunned seda mõju alates oktoobrist. Võid oodata ümberkorraldusi ja muutuseid seoses enda või partneri sissetulekute teenimisega. Pole välistatud ka pärandusteemadega tegelemine.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et