Mida oodata Merkuuri retrograadilt?

Merkuur liigub retrograadis enamasti kolm korda aastas. Iga retrograadne periood kestab umbes kolm nädalat.

Planeedi retrograadne liikumine paistab Maalt vaadates justkui aeglustaks retrograadi liikuv planeet oma liikumist, jääks justkui hetkeks seisma ja hakkaks siis liikuma tagurpidi. Tegelikult ei liigu ükski planeet tagurpidi ega aeglusta oma liikumist orbiidil ümber Päikese. See on lihtsalt illusioon, mis on tingitud vaatepildist, mis avaneb meile Maalt kosmosesse vaadates. Sellised illusioonid tekivad, sest Maa ja teised planeedid tiirlevad ümber Päikese erineva kiiruse ja trajektooriga.

Kui soovid visuaalselt seda teemat lähemalt uurida, siis võid vaadata YouTube’ist videot, kus on seletatud retrograadset liikumist Marsist lähtudes. Marsi puhul on seda võimalik lihtsamini vaadelda, kuna Mars paikneb Maa „öisel“ küljel. Veenus ja Merkuur on vaadeldavad aga Maa „päevasel“ küljel (vastu Päikest vaadeldes) ja seetõttu on nende liikumist väga keeruline vaadelda.

Merkuuri retrograadid 2022 – 2025

Alljärgnevad kuupäevad on antud maailmaaja järgi (UT+0). Tegelikult võid Merkuuri retrograadset mõjutust tunda juba paar nädalat enne ja pärast tegelikku retrograadi, mil aktiivne on juba nn varjutusperiood.

2022

► 14. jaanuar  – 4. veebruar, Veevalaja ja Kaljukitse märgis

10. mai  – 3. juuni, Kaksikute ja Sõnni märgis

► 10. september  – 2. oktoober, Kaalude ja Neitsi märgis

► 29. detsember 2022  – 18. jaanuar 2023, Kaljukitse märgis

2023

► 29. detsember 2022  – 18. jaanuar 2023, Kaljukitse märgis

► 21. aprill – 15. mai, Sõnni märgis

► 23. august – 15. september, Neitsi märgis

► 13. detsember – 2. jaanuar, Kaljukitsest Amburisse

2024

► 13. detsember – 2. jaanuar, Kaljukitsest Amburisse

► 1. aprill – 25. aprill, Jäära märgis

► 5. august – 28. august, Neitsist Lõvisse

► 26. november – 15. detsember, Amburi märgis

2025

► 15. märts – 7. aprill, Jäärast Kaladesse

► 18. juuli – 11. august, Lõvi märgis

► 9. november – 29. november, Amburist Skorpioni

Energia retrograadi ajal

Astroloogias kehtib üldine reegel, et kui planeedid liiguvad retrograadis, siis nende energia muutub vähem väliseks ja pöördub rohkem sissepoole. Samuti toob retrograadne periood uuesti esile teemad, mida võisid pidada lahendatuks ja lõppenuks, kuid planeedi retrograadi ajal kerkivad samad vanad teemad uuesti esile. Seetõttu on planeetide retrograadne periood hea aeg tegeleda sisevaatluse ja kordamisega just nendes teemades ja valdkondades, mida kirjeldab vastava planeedi arhetüüp.

Merkuur esindab suhtlemist, õppimist, lugemist, kirjutamist, keelteoskust, ideid, mõtteid ja arvamusi, sõnumeid, informatsiooni, kooli ja haridust, äri ja kaubandust, (asjade) vahetamist, reisimist (lühireise ja igapäevast liikumist), meediat ja tehnoloogiat.

Merkuur kirjeldab seda, kuidas me õpime, kuidas õpitut vastu võtame ja omandame ning kuidas teistele oma teadmisi ja maailmavaateid edasi anname. Samuti näitab Merkuur meie suhtumist asjadesse ja olukordadesse, kuidas me räägime ja suhtleme ning teisi kuulata oskame.

Merkuuri retrograadi seostatakse seetõttu perioodidega, mil…

…võib esineda teineteisest möödarääkimisi ja valestimõistmisi

…võib ette tulla viivitusi plaanide ja projektide elluviimisel

…võib esineda tehnilisi viperusi

Mida vältida Merkuuri retrograadi ajal?

Ei tasu eeldada, et teised mõistavad Sind poolelt sõnalt. Pigem ole eneseväljenduses selgesõnalisem ja konkreetsem. Samas püüa vältida kärsitust.

Kui võimalik, siis on soovitatav oodata igasuguste uute projektide ja ideede alustamise ja käivitamisega. See ei tähenda, et siis ei tohiks midagi uut alustada, aga tuleks ennast valmis panna võimalikeks takistusteks ja viivitusteks. Planeerimisel tuleks igaks juhuks kõike mitu korda kontrollida, et vältida ootamatusi, kuid sellegipoolest tasub varuda kannatlikkust juhul, kui siiski tuleb ette viperusi. Sel perioodil on see tavapärane nähtus.

Suuri plaane ei tasu pisidetailideni paika panna. On võimalik, et tehtud plaanid lähevad vett vedama või on pärast tehtud plaani elluviimiseks vaja väga palju asju ümber planeerida, et see lõpuks ikkagi ellu saaks viidud. Merkuuri retrograadi on soovitatav kasutada plaanide ettevalmistamiseks ja põhjalikuks uurimiseks ning plaanide elluviimisega tasub alustada alles pärast retrograadiperioodi lõppu.

Kindlasti tasub vältida igasuguste lepingute ja oluliste ostutehingute sõlmimist. Sel perioodil on tõenäoline, et tekivad vead, arusaamatused, probleemid suhtluses, kirjapandud detailides ja/või transpordis. Kui aga lepingutest või ostmisest kuidagi mööda ei pääse, siis tasub kindlasti läbi lugeda ka peenes kirjas lisainformatsioon, et vältida hilisemaid võimalikke tagasilööke. Või panna ennast valmis võimalikeks viivitusteks või pikemaks ooteperioodiks, kui algselt plaanis oli.

See ei ole hea aeg ka kommunikatsiooni ja meediaga seotud teemade jaoks. Näiteks ei ole see periood soovitatav ajakirja asutamiseks, kodulehe alustamiseks või erinevate reklaamikampaaniate käivitamiseks. Üleüldiselt ei ole sel perioodil uute asjade alustamine õnnetähe all ja ette võib tulla igasuguseid viperusi, eriti aga kõiges, mis on seotud kommunikatsiooni- ja meediatööstusega.

Väldi kiirustamist liikluses ja ole tähelepanelikum. Merkuuri retrograadi ajal võib ette tulla äpardusi liiklemise ja väiksemate sõidukitega. Seega varu aega ja ole mõistev ka kaasliiklejate suhtes. Neile mõjub Merkuuri retrograad samuti.

Mida on hea teha Merkuuri retrograadi ajal?

  1. Võta aeg maha ja ära kiirusta

Kõige parem on kasutada seda perioodi aja mahavõtmiseks ja asjade läbimõtlemiseks. Kui tunned, et pead kiirustama ja mõte ei liigu hästi või oled kohustuste ja ülesannetega ülekoormatud, siis leia hetk ja tee väike paus – tee tassike kohvi või teed ja lase mõte vabaks või mine korraks välja jalutama ning alles siis tule tagasi teemade juurde, mis vajavad kiiret lahendust. Nii jätad endale piisavalt aega, et mõelda asjad läbi ja saad vajadusel üle kontrollida, enne kui midagi kuskile saadad või üle annad.

  1. Lõpeta poolikud asjad, teemad, olukorrad

Merkuuri retrograad on hea aeg viia lõpule lõpetamata jäänud asjad. Paljudel meist on kombeks võtta ette mitu erinevat uut asja, aga kuidagi ei leia aega, et kõik alustatud asjad lõpuni viia. Nii kipuvad vanad projektid üksteise otsa kuhjuma ning see tekitab omakorda ärevust ja pinget. Seetõttu tasub kasutada just seda aega varem alustatud projektide lõpetamiseks.

  1. Aeg kõigeks, mille ette saab panna eesliite „taas-“

Nagu juba öeldud, siis uusi asju ei tasu alustada. Pigem keskendu tegevustele ja asjadele, mida oled varem teinud ja saad taas teha või värskendada. Näiteks uuenda suhteid vanade tuttavatega või võta ühendust vanade sõpradega. Või ole valmis selleks, et keegi minevikust võib ise Sinuga ühendust võtta. Mõnel juhul võib Merkuuri retrograad süüdata uuesti ka ammukustunud sädeme mõne vana armsamaga või tunned ise vastupandamatut igatsust võtta eksiga ühendust. Vana suppi tasub soojendada aga ülima ettevaatlikkusega – oled kindel, et see pole hapuks läinud? Kuid miks mitte soojendada suhe üles lihtsalt sõprusena.

  1. Enne mõtle ja siis ütle

Kuna Merkuur valitseb suhtlemist, nii rääkimist kui kuulamist, siis sel perioodil tasub enne mõelda ja siis öelda. Vahel ei pruugi õiged sõnad kohe keelele tulla, kuid lubades endale hetke mõelda, saab ära hoida nii mõnegi arusaamatuse. Vahel on targem lasta teistel rääkida ja hoopis ise kuulata. Oluline on leida tasakaal – kõigi arvamus on oluline.

  1. Pööra rohkem tähelepanu detailidele, et midagi ei jääks kahe silma vahele

Nii lepingute sõlmimisel kui plaanide tegemisel tasub silmad-kõrvad hoida rohkem lahti kui tavaliselt. Nagu juba öeldud, siis loe kindlasti läbi ka peenes kirjas info ning igaks juhuks loe kogu lepingu sisu kasvõi mitu korda läbi, et midagi olulist kahe silma vahele ei jääks. Plaanide tegemisel tuleks Merkuuri retrograadi ajal olla tähelepanelikum ja jälgida, et kõik klapiks – nii kuupäevad, kellaajad kui lisadetailid.

  1. Puhka tehnoloogiast või varu kuhjaga kannatlikkust

Merkuuri retrograad mõjutab kommunikatsioonivahendeid, seega näiteks telefon, arvuti, tahvel ja muud vidinad ei pruugi korralikult toimida. Samuti mõjutab see teisi tehnoloogilisi abimehi, näiteks koduleht võib muutuda järsku aeglaseks või lakata töötamast või e-post ei lase kirju läbi. Seetõttu on Merkuuri retrograad suurepärane aeg teha digimaailmast paus ja minna loodusesse ennast värske energiaga laadima. Kui aga kuidagi ilma läbi ei saa, siis arvesta igaks juhuks mõningate viperustega.

Kokkuvõtteks

Kuna retrograadi perioodid soodustavad iseendasse vaatamist, siis ei ole ka Merkuuri retrograad mingi erand. See on hea aeg iseendaga kontakti leidmiseks või taasloomiseks. Leia iga päev hetk, et olla tänulik tänase päeva eest. Hoia mõtted positiivsed ja see tuleb Sulle kõik kuhjaga tagasi.

Merkuuri retrograad võib vahel tuua meile muutuseid, milleks me ei olnud valmis. Aga ta muudab ainult neid asju, mis ei olnudki algselt meile ette nähtud. Seega ole paindlik ja mine muutustega kaasa. Iga asi on millekski hea.

Mida Sina arvad?

error: Content is protected !!
et